UFC 297 Strickland vs Du Plessis: Analýza, Tipy a Sázky

Je tu další turnaj UFC a s ním i sázkařské okénko. Ve spolupráci se sázkovou společností Tipsport vám přinášíme analýzu a tipy na galavečer UFC 297, který se koná v Kanadě. V hlavním zápase večera uvidíme souboj o titul střední váhy mezi šampionem Seanem Stricklandem a Dricusem Du Plessisem. Na turnaji se představí také Raquel Pennington, Mike Mallot, Arnold Allen, Movsar Evloev, Chris Curtis nebo Charles Jourdain. Celý galavečer UFC můžete sledovat v neděli od 00:30 na TV Tipsport.

Pokud ještě nemáte účet u společnosti Tipsport, tak se skrze nás můžete ZDE zaregistrovat a získat 300 Kč zdarma se vstupním bonusem až 50 000 Kč.

Matěj Peňáz má skvělou zprávu ohledně prokleté bitvy s rivalem Čepem

Neil Magny vs Mike Mallot – Mallot zvítězí na submisi 2,20

Kanadský zápasník Mike Malott nastupuje před domácím publikem a jeho bilance z posledních šesti zápasů budí respekt. Šest vítězství, pět v prvním kole a jedno ve druhém. Malott v roce 2017 přerušil na tři roky svojí MMA kariéru, věnoval se pouze grapplingu a získal černý pás v BJJ. Malott ukazuje svoji sílu v postoji a chytrost na zemi. Tato smrtící kombinace nebude Magnymu chutnat a podlehne Malottově gameplanu.

Magny je v posledních letech předhazován „hladovým vlkům“ a prohrál se Shavkatem Rakhmonovem, Gilbertem Burnsem a Ianem Machadem Garrym. 36letý veterán má stále co nabídnout, ale 31 zápasů v UFC, už se na zápasníkovi z Haiti podepisuje. Dvaatřicetiletý Malott má v UFC 100 % úspěšnost doručení takedownu a Magnyho obrana není na na té nejvyšší úrovni. Kanaďan dokáže Magnyho přelstít jak v postoji, tak stoprocentně na zemi, kde s největší pravděpodobností zápas ukončí a potvrdí, že je největším kanadským talentem od dob Roryho MacDonalda.

Sean Strickland vs Dricus Du Plessis – Vítěz Du Plessis 1,99

Jihoafrický kickboxer ukázal, že má neobvyklý úderný styl a zároveň je velmi zdatný na zemi. Ukázal, že je mašinou na ukončení, a ve své kariéře, která čítá 22 zápasů, pouze jednou došel k bodovým rozhodčím. V současné době drží sérii osmi vítězných zápasů a v UFC má bilanci 6-0. Jeho poslední vítězství bylo TKO nad bývalým šampionem střední váhy Robertem Whittakerem v červenci loňského roku. A právě tento výkon ukázal, že Du Plessis má na to, aby se stal šampionem střední váhy UFC. 

V souboji se Stricklandem začne v postoji a uvidíme, jak se mu povede proti zápasníkovi, který má také neortodoxní styl. Věřím, že pokud by se mu v postoji nedařilo, tak dokáže vzít Stricklanda na zem. Du Plessis se v roce 2021 zúčastnil týmového grapplingového turnaje Submission Kings. Reprezentoval tým CIT MMA, stejný tým, který dodnes reprezentuje v MMA. DDP nastoupil jako první v zápase svého týmu proti Gracie Barra a předvedl skvělé Jiu-Jitsu na vysoké úrovni a nakonec ukončil každého člena druhého týmu. Vidím u něj větší komplexnost, ale otázkou zůstává jeho kardio. 

 

TIPY UFC:

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *