UFC 296 Edwards vs Covington: Analýza, Tipy a Sázky

Je tu další turnaj UFC a s ním i sázkařské okénko. Ve spolupráci se sázkovou společností Tipsport vám přinášíme analýzu a tipy na očekávaný galavečer UFC 296, který se koná v Las Vegas. V hlavním zápase se o titul Leon Edwards a Colby Covington. Na tomto turnaji se představí také slovenský těžkotonážník Martin Buday, kterého čeká souboj s neporaženým Shamilem Gazievem. Celý galavečer UFC 296 můžete sledovat v sobotu od 23:55 na TV Tipsport.

Pokud ještě nemáte účet u společnosti Tipsport, tak se skrze nás můžete ZDE zaregistrovat a získat 300 Kč zdarma se vstupním bonusem až 50 000 Kč.

Šampion Keita měl velký důvod k oslavě, ale i přesto si postěžoval

Shavkat Rakhmonov vs Stephen Thompson – Rakhmonov zvítězí ve 2. nebo 3. kole 2,99

Je to obrovská zkouška pro jednoho z nejpopulárnějších zápasníků v UFC. Shavkat Rakhmonov má vše, co si od bojovníka můžete přát, tvrdé údery a grappling, které mu během jeho dokonalé profesionální kariéry vynesly mnoho finišů. Shavkat už pomalu pomýšlí na titulovou šanci, a pokud s Thompsonem nebude příliš dlouho v postoji a dostane zápas na zem, mělo by to být jeho dominantní vítězství. 

Stephen Thompson je skvělý postojář a má obtížný karatistický postoj. Thompsonovy wrestlerské dovednosti jsou velmi solidní, jen v posledních letech nebyl schopen konkurovat elitním grapplerům. Rakhmonov nejvíce vyniká právě na zemi a samotný Thompson několikrát zmiňoval, že by se rád vyhnul zemařům. Myslím, že ze začátku bude pro Shavkata obtížné, dostat se přes Thompsonův karatistický styl, ale v pozdější fázi zápasu cestičku určitě najde, zvítězí a připíše si osmnácté ukončení v profesionální kariéře.      

Alexandre Pantoja vs Brandon Royval – Vítěz Pantoja 1,50

Oba zápasníci měli od posledního střetnutí více než dva roky na to, aby se zlepšili. Za předpokladu, že Royval využil svůj čas na trénink moudře, měl by být schopen Pantoju přinejmenším zatlačit do šampionských kol. Royval od prohry s Pantojou vyhrál tři zápasy v řadě, včetně dvou ukončení v prvním kole. Pantoja od té doby absolvoval dva zápasy, získal pás a toto bude jeho první obhajoba pásu v muší váze. 

V prvním zápase se Pantojovi podařilo neutralizovat soupeřovu výškovou převahu, protože se zápas odehrál převážně na zemi. Pantoja také proměnil hned tři pokusy o takedown, což bude klíčový faktor i v odvetě. Royval nemá úplně dobrou obranu proti strhům a 39 % úspěšnost z něj dělá celkem snadnou kořit pro svého soupeře. Věřím, že i tentokrát Pantoja použije podobnou strategii a opět dosáhne úspěchu. Pantoja by měl tento odvetný zápas vyhrát a zajistit si první úspěšnou obhajobu titulu. Pokud chcete trochu zariskovat, tak kurz 2,20 na to, že Pantoja zvítězí na submisi, není úplně špatný. 

TIPY UFC:

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *