UFC 293 Adesanya vs Strickland: Analýza, Tipy a Sázky

Je tu další turnaj UFC a s ním i sázkařské okénko. Ve spolupráci se sázkovou společností Tipsport vám přinášíme analýzu a tipy na galavečer UFC 293, který se koná v Austrálii. V hlavním zápase se utkají šampion střední váhy Israel Adesanya a vyzyvatel Sean Strickland. Dále se na turnaji představí Tai Tuivasa, Carlos Ulberg, Alexander Volkov nebo Manel Kape. Celý galavečer UFC 293 můžete sledovat v neděli od 00:30 na TV Tipsport.

Pokud ještě nemáte účet u společnosti Tipsport, tak se skrze nás můžete ZDE zaregistrovat a získat 300 Kč zdarma se vstupním bonusem až 50 000 Kč.

OKTAGON šampion Patrik Kincl měl spojit síly s UFC hvězdou Chimaevem?

Jammie Mullarkey vs John Makdessi – Makdessi zvítězí na body 4,50

Podle papírových předpokladů by to mělo být vítězství pro Mullarkeyho. To proto, že když Makdessi naposledy bojoval s fyzicky nátlakovým zápasníkem jako byl například Francisco Trinaldo, tak měl trable od začátku do konce. Problém je, že Mullarkeymu tohle prostě chybí. Působil jako všestranný a doslova nezničitelný bojovník, ale v posledních čtyřech zápasech byl dvakrát knockoutován a měl obrovské štěstí, že odešel s vítězstvím proti Michaelu Johnsonovi, který se zdál být pro Mullarkeyho styl snadnou kořistí, ale nakonec to bylo jinak. 

Podíváme se také na řeč čísel. Pokud budeme mluvit o signifikantních úderech, Jamie Mullarkey zasazuje 4,20 úderů za minutu, zatímco John Makdessi 5,52 významných úderů za minutu. Kanadský bojovník také disponuje výbornou obranou proti takedownům, kde má úspěšnost hned 85 %. Mullarkey naopak doručí takedown pouze v 35 %. Určitou výhodou pro Mullarkeyho bude domácí prostředí, ale bude to na zkušeného Makdessiho stačit? Spíše ne, protože pokud se budeme řídit čísly a vysokým kurzem na Makdessiho, tak je volba jasná. Pokud nechcete tolik riskovat, tak sázka, že zápas skončí na body v kurzu 1,60 také není k zahození. 

Iasrael Adesanya vs Sean Strickland – +3,5 kola 1,65

Sean Strickland má jeden z nejneobvyklejších stylů na vrcholové úrovni tohoto sportu. Používá zvláštní postoj s velmi rovnýma nohama, který mu nedává mnoho prostoru pro použití zadní nohy, ale umožňuje mu si vytvořit prostor a zatlačit soupeře dozadu. Tento styl nadělal problém nejednomu zápasníkovi. Proč většina bojovníků není schopna najít stejný úspěch jako Pereira, který Stricklanda celkem lehce ukončil? Strickland totiž přináší do zápasů „schopnost nekonečného nátlaku“, kde si Pereira skvěle počkal a zasadil svůj oblíbený hák. Stricklandův vzpřímený postoj je jinak velmi účinný. Pochoduje dopředu a využívá svých přesných úderů.

Největším klíčem k Adesanyově úspěchu bude pohyb a kopy. Strickland zachovává relativně vyvážený postoj, ale protože se na údery natahuje, otevírá se prostor pro zajímavé kombinace, které má Adesanya hodně precizní. Strickland má sice v záloze wrestling a jiu-jitsu, ale zatím ho moc nevyužíval. Doufejme, že uvidíme kvalitní a vyrovnaný zápas, který se bude rozhodovat v šampionských kolech.  

TIPY UFC:

Tipsport

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *