UFC 288 Sterling vs Cejudo: Analýza, Tipy a Sázky

Je tu další turnaj UFC a s ním i sázkařské okénko. Ve spolupráci se sázkovou společností Tipsport vám přinášíme analýzu a tipy na galavečer UFC 288, který se koná v New Jersey. V hlavním zápase se představí navrátilec Henry Cejudo, který o titul bantamové váhy vyzve šampiona Aljamaina Sterlinga. Dále se můžete těšit na Gilberta Burnse, Belala Muhammada, Krona Gracieho nebo Drew Dobera. Celý galavečer UFC můžete sledovat v neděli od 00:30 na TV Tipsport.

Pokud ještě nemáte účet u společnosti Tipsport, tak se skrze nás můžete ZDE zaregistrovat a získat 500 Kč zdarma se vstupním bonusem až 50 000 Kč.

Ani druhá premiéra nevyšla! Soldić tvrdě padl! UFC veteráni naopak bodovali

Aljamain Sterling vs Henry Cejudo – Vítěz Cejudo 1,81

Na rozdíl od Sterlinga má Cejudo ve svých úderech skutečnou sílu. A navzdory početnému zástupu velmi dobrých zápasníků, kterým Sterling čelil a které porazil, je Cejudo opravdu na jiné úrovni. Henry je prostě o něco lepší a komplexnější bojovník, který má navíc velmi vysoké zápasnické IQ. Byť byl dlouho dobu mimo hru, tak se stále udržoval v určitém tréninkovém tempu, když pomáhal jiným zápasníkům. Na kempu u Cejuda byli například Jon Jones, Jiří Procházka, Deiveson Figueiredo nebo Weili Zhang.

Důležitým faktorem, by mohlo být, že se Sterling v poslední době neutkal se žádným kvalitním zemařem. A když se podíváme na jeho obranu proti takedownům, tak uvidíme úspěšnost pouhých 41 %. To je určitě věc, které by Cejudo mohl dobře využít. Proč nevěřit Sterlingovi? Když se podíváme na jeho nedávná vítězství, tak na nich není vlastně nic k vyzdvihnutí, ba naopak. Nad Yanem zvítězil v prvním souboji na diskvalifikaci, a odveta přinesla pět kol, ve kterých Sterling nebyl jasně lepším zápasníkem a zvítězil na split decision. Co se týče Dillashawa, porazit člověka, který si v prvním kole vykloubí rameno, není totéž jako předvést kvalitní výkon proti konkurenceschopnému soupeři. 

 

Charles Jourdain vs Kron Gracie – Gracie zvítězí na submisi 3,40

Kron Gracie je synem Ricksona Gracieho a vnukem Helia Gracieho, takže když o sobě říká, že má jiu jitsu v krvi, nežertuje. Kron pokračoval v Gracieho odkazu bohatou grapplingovou kariérou, která zahrnovala několik světových šampionátů IBJJF nebo zlatou medaili z Abu Dhabi Combat Club (ADCC). V UFC je jen velmi málo bojovníků, kteří dokážou přežít 15 minut zavřeni v kleci s 34letým Brazilcem, protože dříve nebo později se k nim dostane dostatečně blízko, aby si došel pro submisi. Jediný, kdo zatím v MMA s Graciem „přežil“, byl Cub Swanson, který navíc zvítězil. Kron se přestěhoval do hor v Montaně a musel si dát do pořádku osobní život, než mohl pokračovat ve své kariéře, což je škoda, protože přišel o téměř čtyři roky.  

Charles Jourdain je ve svých 27 letech o sedm let mladší než Gracie a od doby, kdy si dal Gracie pauzu, tak se představil v devíti zápasech. Bohužel těchto devět soubojů přineslo bilanci 4-4 a jednu remízu. Jourdain má aktuálně za sebou dvě porážky se Shanem Burgosem a Nathanielem Woodem, které nám možná ukázaly jeho možný strop. Jourdain bude mít rozhodně výhodu v úderu i síle. Důležité je také poznamenat, že Jourdain nemá dobrou obranu proti takedownům (48 %). Gracie sice musí v tomto souboji o návrat překonat své osobní překážky, ale jinak by mu měl tento zápas sedět. 

TIPY UFC:

Tipsport, UFC

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *