UFC 286 Edwards vs Usman 3: Analýza, Tipy a Sázky

Je tu další turnaj UFC a s ním i sázkařské okénko. Ve spolupráci se sázkovou společností Tipsport vám přinášíme analýzu a tipy na galavečer UFC 286, který se koná v Londýně. V hlavním zápase večera uvidíme trilogii mezi šampionem Leonem Edwardsem a Kamaru Usmanem. Dále se na tomto galavečeru představí Justin Gaethje, Rafael Fiziev, Gunnar Nelson, Marvin Vettori, Roman Dolidze nebo Muhammad Mokaev. Celý galavečer UFC můžete sledovat v sobotu už od 18:00 na TV Tipsport.

Pokud ještě nemáte účet u společnosti Tipsport, tak se skrze nás můžete ZDE zaregistrovat a získat 300 Kč zdarma se vstupním bonusem až 50 000 Kč.

Šampion Jamahal Hill navrhuje možný termín bitvy s Jířim Procházkou

Jennifer Maia vs Casey O´Neill – O´Neill zvítězí na body 2,10

Casey O’Neill patří k nové generaci bojovnic v muší váze, stejně jako Alexa Grasso, Manon Fiorot a Erin Blanchfield. Ovšem zatím není na stejné úrovni jako zmiňované zápasnice, zejména proto, že není tak atletická, což je znát zejména při jejím pohybu v postoji. Přesto by měla být schopna ukázat, že je skutečnou hrozbou v této váze. Právě Jennifer Maia by měla být velkou zkouškou, kterou když překoná, tak se může posunout mezi nejlepší bojovnice muší váhy. 

Jennifer Maia má vždy kvalitní grappling, ale všechny její porážky přišly proti špičkovým postojářkám, což Casey O’Neill je. Maia má jasně navrch ve zkušenostech, ale nikdy nedosáhla na absolutní vrchol. Australanka bude mít výškovou převahu a větší rozpětí paží, což jí v zápasech vyhovuje. Dříve O´Neill pilovala svůj postoj ve vyhlášeném Tiger Muay Thai Gymu, ale před svým vstupem do UFC přešla do Xtreme Couture, kde zapracovala na grapplingu, což se projevilo i v jejich zápasech. Když nemůže chytit tempo v postoji, tak si dokáže pomoci takedownem a přenést souboj na zem, kde své soupeřky tvrdě trápí. Navíc má solidní obranu proti strhům 60 %. Všechny tyto okolnosti ji předurčují k dalšímu úspěchu a vylepšení své bilance na 10-0. 

Marvin Vettori vs Roman Dolidze – vítěz Dolidze 2,96

Tento tip je lákavý vzhledem ke kurzu na Dolidzeho. Vezmeme-li tedy v úvahu fyzické atributy, má Gruzínec mírnou výhodu v rozpětí paží. Vettori však zápasí v obráceném postoji, což by Dolidzemu mohlo zdánlivě způsobit určité problémy. Ale jak víme, tak v minulosti se utkal třeba s Kylem Daukausem, který má také opačný postoj a bylo z toho vítězství po minutě prvního kola. Samozřejmě nemůžeme srovnávat kvality Vettoriho a Daukause, ale určité podobnosti v jejich stylech najdeme. To ze zápasu dělá mnohem vyrovnanější souboj, než se zdá podle kurzů. 

Dolidze je další gruzínská mašina, která disponuje všestranným stylem. Dokáže si prosadit svůj postoj, zem, ale dokáže být velmi nebezpečný i ze zad, což by mu v souboji mohlo vyhovovat. Vettori se jistě bude pokoušet o takedown a pokud se mu to podaří, tak to v tomto zápase nemusí být nutně výhoda. Dolidze to takto ukázal Philu Hawesovi, který byl v dominantní pozici a přesto musel uniknout. Kurz 2,96 za zkoušku určitě stojí.   

TIPY UFC:

Tipsport, UFC


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *