UFC 281 Adesanya vs Pereira: Analýza, Tipy a Sázky

UFC, Tipsport

Je tu další turnaj UFC a s ním i sázkařské okénko. Ve spolupráci se sázkovou společností Tipsport vám přinášíme analýzu a tipy na galavečer, který se koná v Madison Square Garden v New Yorku. V hlavním zápase večera uvidíme titulový souboj mezi šampionem střední váhy Israelem Adesanyou a vyzyvatelem Alexem Pereirou. Dle se na turnaji představí Weili Zhang, Michael Chandler, Dustin Poirier, Frankie Edgar nebo Dan Hooker. Celý galavečer UFC, můžete sledovat na TV Tipsport.

Pokud ještě nemáte účet u společnosti Tipsport, tak se skrze nás můžete ZDE zaregistrovat a získat 300 Kč zdarma se vstupním bonusem až 50 000 Kč.

Jiří Procházka odhalil největší zkoušku aktuální přípravy na odvetu s Teixeirou

Carla Esparza vs Weili Zhang – Zhang zvítězí na KO/TKO 2,10

O titul v ženské slámové váze se utká úřadující šampionka Carla Esparza s bývalou šampionkou Zhang Weili. Esparza bude poprvé obhajovat svůj titul. Esparza v pětatřiceti letech zřejmě nebude měnit strategii, se kterou už nějakou dobu chodí do zápasů a nutno podotknout, že její styl je jednoduchý a není moc atraktivní, tak jí vychází na sto procent. Snaží se na soupeřky vyvíjet silný tlak a poté jít po takedownu.

Zhang ale bude určitě vědět, co jí v sobotu čeká a bude na to dobře připravená. Navíc se může pochlubit nadprůměrnou obranou proti takedownům. Pokud je někdo, kdo může Esparze znechutit zápas, tak je to právě Weili. Ta v minulosti ukázala, že dokáže být trpělivá, ale také tvrdá a nekompromisní. Také se může spoléhat na výborné kardio a na rychlý pohyb. Pokud Esparza půjde do zápasu se svým obvyklým náročným stylem, tak je dost pravděpodobné, že v pozdější fázi zápasu udělá chybu, která ji bude stát zápas. 

Dan Hooker vs Claudio Puelles – Puelles zvítězí na submisi 3,30

V tomto utkání uvidíme hlavně střet stylů. Dan “The Hangman” Hooker vstupuje do oktagonu s bilancí 21-12-0. Dvaatřicetiletý zápasník neprožívá v poslední době úplně šťastné období a z pěti zápasů vydřel pouze jediné vítězství na body nad Nasratem Haqparastem. Claudio “Prince of Peru” Puelles má aktuální bilanci 13-2 a aktuálně má pět vítězství v řadě. Navíc dvakrát za sebou vyhrál na submisi Kneebar a celkem má v UFC tři. V postoji by měl mít navrch Dan Hooker, který bude disponovat větším rozpětí paží a celkově si v postoji bude určitě více věřit.

Pokud jde o zem, tak Dan Hooker není nijak schopný grappler. Puelles se ovšem musí zlepšit, co se týče úspěšnosti doručení takedownů, která je zatím 38 %. Například v souboji s Chrisem Greuztmacherem se Puellesovi povedl pouhý jeden takedown z devíti pokusů, ale na vítězství to stačilo. Hooker ovšem disponuje dobrou obranou proti takedownům, ale na druhou stranu pokud už se souboj dostane na zem, tak tam není moc úspěšný. Šestadvacetiletý talentovaný Peruánec, který trénuje v Sanford MMA, má rozhodně zbraně na to, aby Hookera porazil a připsal si další cenný skalp.  

TIPY:

 

Tipsport, UFC


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *