UFC 280 Oliveira vs Makhachev: Analýza, Tipy a Sázky

UFC 280, Tipsport

Je tu další turnaj UFC a s ním i sázkařské okénko. Ve spolupráci se sázkovou společností Tipsport vám přinášíme analýzu a tipy na galavečer UFC 280, který se koná v Abú Dhabí. V hlavním zápase večera uvidíme souboj o uvolněný titul lehké váhy mezi Charlesem Oliveirou a Islamem Makhachevem. Druhý titulový duel obstarají v bantamové váze šampion Aljamain  Sterling a T.J. Dillashaw. Vrací se také Makhmud Muradov, který se utká s Brazilcem Caiem Borralhem. Dále se můžete těšit na Petra Yana, Seana O´Malleyho, Seana Bradyho, Mateusze Gamrota nebo Manon Fiorot. Celý turnaj UFC, můžete sledovat už od 16:00 na TV Tipsport.

Pokud ještě nemáte účet u společnosti Tipsport, tak se skrze nás můžete ZDE zaregistrovat a získat 300 Kč zdarma se vstupním bonusem až 50 000 Kč.

Až tak? Khabib Nurmagomedov nabídl překvapivé a smutné přiznání

Charles Oliveira vs Islam Makhachev – vítěz Oliveira 2,19

Očekávaný zápas o šampiona lehké váhy je tady. Dokáže Makhachev potvrdit, že je po právu nazýván lepší verzí Khabiba? Spíše ne, protože bude čelit Oliveirovi, který je zápas od zápasu lepší kopií sama sebe. Už to není jen jednostranný zápasník, který se za každou cenu snažil dostat zápas na zem a tam jej ukončit. Brazilský zápasník si věří i v postoji. Vzhledem k tomu, že Makhachev je hlavně wrestler, tak se bude určitě snažit přenášet souboj na zem, kde je ale Oliveira nebezpečný a bude hrozit všemožnými submisemi. V minulosti jsme viděli, jak si Thiago Moisés několikrát vytvořil příležitost dostat se do zad Islama Makhacheva, ale nebyl schopný této pozice využít. Oliveira by nejspíš v takových případech nezaváhal a navíc v pětikolovém souboji. 

Dále je zde faktor soupeřů, se kterými oba zápasníci v minulosti bojovali. Zatímco Charles Oliveira “vyčistil” špičku lehké váhy, tak Islam se potkal s tehdy osmičkou lehké váhy Danem Hookerem. V únoru měl Islam možnost utkat se s RDA, ale zápas nepřijal, protože mu Khabib a manažer Ali Abdelaziz řekli, aby tento zápas nebral. Je tedy velkou neznámou, jak se popasuje s prověřeným a stále se zlepšujícím Oliveirou. Pro Makhacheva je to navíc první titulová bitva a Oliveira může těžit ze svých zkušeností. Očekávám velmi vyrovnaný souboj, ve kterém může rozhodnout jedna chyba a tu využije právě Charles Oliveira. Uvidíme Islama “odklepat”? Na vítězství Charlese na submisi je velmi zajímavý kurz 3,70.  

Aljamain Sterling vs T.J. Dillashaw – Aljamain Sterling zvítězí na submisi 4,20

Aljamain Sterling byl dříve velmi podceňovaný, ale v odvetě s Petrem Yanem ukázal, že dokáže znechutit zápas úplně každému. V souboji dokázal předvést ukázku kvalitního grapplingu a v některých případech byl blízko vítězství na submisi. Dillashaw se v posledním souboji vrátil po dvouleté stopce od USADA a v souboji s Corym Sandhagenem nijak výrazně nepřesvědčil, ale nakonec zvítězil na split decision.

Víme, že Dillashaw nebyl nikdy ukončen na submisi, ale taky v poslední době nezápasil s žádným grapplerem, který by dosahoval úrovně Sterlinga. Ten ukázal, že když si chce něco prosadit, tak za tím jde, dokud nedosáhne svého cíle. V postoji bude určitě lepší T.J. a šampion nejspíše zvolí podobnou strategii, kterou praktikoval v zápase s Petrem Yanem. Samozřejmě může mít opět pouze dobrou kontrolu a žádnou submisi nenasadí, ale kurz 4,20 je opět zajímavý. Pokud nechcete riskovat, tak kurz na Sterlingovo vítězství je aktuálně 1,56.  

TIPY:

Tipsport, UFC

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *