UFC 277 Peňa vs Nunes 2: Analýza, Tipy a Sázky

UFC 277

Je tu další turnaj UFC a s ním i sázkařské okénko. Ve spolupráci se sázkovou společností Tipsport vám přinášíme analýzu a tipy na galavečer, který se koná v Dallasu v Texasu. V hlavním zápase večera uvidíme odvetný titulový souboj mezi šampionkou Julianou Peňou a Amandou Nunes. V hlavním předzápase se o prozatímní titul muší váhy utkají Brandon Moreno a Kai Kara France. Dále se na turnaji představí Derrick Lewis, Anthony Smith, Magomed Ankalaev nebo Alex Morono. Celý turnaj UFC, můžete sledovat na TV Tipsport.

Pirát na rozcestí! Jakou organizaci si vybere? Ve hře opět Bellator a RFA!

Derrick Lewis vs Sergey Pavlovich – vítěz Lewis 2,05

Derrick Lewis má za sebou únorovou porážku s Taiem Tuivasou. Nyní prohrál celkem dva z posledních tří zápasů. V srpnu loňského roku ho v souboji o prozatímní titul šampiona těžké váhy knokautoval Ciryl Gane, čímž přerušil sérii čtyř vítězných zápasů. Mezi porážkami s Ganem a Tuivasou se Lewis v prosinci utkal s Chrisem Daukausem. Bylo z toho dominantní vítězství v prvním kole. Ovšem jeho kondice a technické dovednosti jsou spíše podprůměrné, ale každopádně má neuvěřitelnou sílu a má na svém kontě rekordních 13 knockoutů v UFC. Přidá další?

Sergey Pavlovich byl při svém debutu v UFC v roce 2018 knokautován Alistairem Overeemem. Od té doby si v oktagonu připsal tři vítězství, přičemž každé z nich přišlo po KO/TKO v prvním kole. Ale bohužel není zrovna moc aktivní. Od debutu zaznamenal jenom 4 zápasy. Ve svém posledním souboji porazil Shamila Abdurakhimova a vysloužil bonus za Výkon večera. Bývalý šampion Fight Nights Global v těžké váze je také výborný wrestler, což se mu v tomto souboji bude jistě hodit, ale v UFC se spoléhá hlavně na postoj a využívá svého svého velkého rozpětí paží. Pro Pavloviche jsou dva scénáře. Buď na Lewise zkusí svůj wrestling, kde by si ovšem mohl naběhnout na nějaký Lewisův a nebo si to s ním rozdá v postoji, kde zřejmě rozhodne jedna rána a více bych favorizoval Lewise, který už má za sebou mnohem těžší výzvy.

Alex Morono vs Matt Semelsberger – vítěz Morono 2,22

Oba zápasníci mají velmi tvrdé ruce a očekávám, že tento souboj bude hodně o přestřelkách v postoji. Morono je na tytot situace dobře připravený, má černý pásek v taekwondu a pokud  je potřeba vzít zápas na zem, tak zde vlastní také černý pás v brazilském jiu-jitsu. Určitě má také mnohem více zkušeností než Semelsberger. Morono však svůj grappling využívá jen zřídka a Semelsberger je v postoji doslova jako buldozer. Bude mít také výhodu v dosahu a dá se očekávat, že bude Morona rozebírat z dálky a dělat mu problémy svoji silnější pravou ruku.

Každopádně Morono je odolný a komplexní a pokud nebude v zápase riskovat, tak může pomýšlet na vítězství. Pokud si prosadí zem, tak ho v zápase výrazně favorizuji a pokud se souboj odehraje v postoji, tak je otázkou zda ustojí tvrdé rány od Semelsbergera.

TIPY:

Tipsport UFC

 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *