UFC 274 Oliveira vs Gaethje: Analýza, Tipy a Sázky

UFC 274, Tipsport

Je tu další turnaj UFC a s ním i sázkařské okénko. Ve spolupráci se sázkovou společností Tipsport vám přinášíme analýzu a tipy na galavečer, který se koná v Arizoně. V hlavním zápase večera uvidíme titulový souboj mezi šampionem lehké váhy Charlesem Oliveirou a Justinem Gaethjem. V hlavním předzápase se o titul slámové váhy střetnou šampionka Rose Namajunas a Carla Esparza. Dále se na turnaji představí Tony Ferguson, Michael Chandler, Donald Cerrone, Shogun Rua nebo Blagoy Ivanov. Celý turnaj UFC, můžete sledovat na TV Tipsport.

Pokud ještě nemáte účet u společnosti Tipsport, tak se skrze nás můžete ZDE zaregistrovat a získat 500 Kč zdarma se vstupním bonusem až 50 000 Kč. 

BJP 3.0?! Jak se Jiří Procházka za poslední rok posunul?

Charles Oliveira vs Justin Gaethje – Gaethje zvítězí v prvním nebo druhém kole 3,80

Jestli má Justin Geathje v tomto zajímavém souboji někde šanci, tak jsou to právě úvodní kola. Gaethje vždy na začátku vytváří největší tlak na své soupeře. Kromě souboje s neporaženým Khabibem, to tak vždy platilo. Charles Oliveira ve svých titulových soubojích vždy inkasoval nějaké tvrdé rány, ale pokaždé je nějakým způsobem ustál a zvítězil. Ovšem zrovna s Justinem by se mu nemuselo vyplatit zaspat začátek, který má americký zápasník vždy nejsilnější. Na své soupeře vyvíjí neustálý tlak a jde pořád dopředu.

Gaethje nemá nijak extra vytříbený box, ale téměř vždy, když zasáhne, tak to soupeř cítí. Olivera několikrát předvedl, že jeho brada nepatří k nejsilnějším, takže v tomto souboji na to může doplatit. Pokud Justinovi nevěříte, tak je pro pro vás asi logická sázka, že zvítězí Oliveira na submisi v kurzu 2,15.  

Rose Namajunas vs Carla Esparza – Namajunas zvítězí v prvním nebo druhém kole 4,00

Rose Namajunas je velmi nevyzpytatelná zápasnice, které někdy vyjde úvod zápasu a někdy to dotáhne na body. Nicméně sázka, že zvítězí v úvodu zápasu je velmi lákavá. Rose trénuje pod stejným trenérem jako Justin Gaethje – Trevorem Wittmanem, a i ona má podobný styl. Velmi často jde v úvodu souboje dopředu a vyvíjí tlak. Přesvědčili jsme se o tom v prvním zápase s Joannou Jedrzejczyk nebo Weili Zhang. I v ostatních soubojích byla ze začátku velmi aktivní, ale ne vždy dokázala zápas ukončit. Rose za poslední dobu velmi zlepšila svůj pohyb, a ke kvalitnímu boxu přidala i množství zajímavých kopů. Tím se pro soupeřky stává nečitelnou, protože nevíte, jestli ke kombinaci jedna-dvě přidá další úder, nebo nějaký nebezpečný kop. 

Carla Esparza dokázala Rose porazit v roce 2014 ve finále reality show The Ultimate Fighter. V té době Namajunas teprve startovala svoji kariéru, a byl to její čtvrtý profesionální zápas, pokud nepočítáme tři souboje v Ultimate Fighter. Od té porážky udělala Rose obrovský posun a stala se z ní velmi komplexní zápasnice. Nijak nechci znehodnocovat kvality Esparzy, ale přijde mi, že se opírá hlavně o svůj velmi kvalitní wrestling, což si myslím, že bude v tomto souboji málo. Pokud nechcete riskovat, tak samotné vítězství Rose v kurzu 1,45 je také dobrá varianta. 

Tipy:

Tipsport, UFC

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *