Účastník projektu OKTAGON: Underground se utká s japonskou hvězdou K-1!

Bývalý šampion K-1 se vrací do ringu. Hvězdný Japonec Takeru Segawa podepsal smlouvu na jeden zápas s britskou promotérskou organizací Muay Thai Grand Prix a už 24. června se utká s bývalým účastníkem projektu OKTAGON: Underground Last Man Standing.

OKTAGON šampion Losene Keita zachránil nohu, ale výhru získat nedokázal

Bývalý šampion K-1 Takeru Segawa (41-3 kickbox) se vrací do ringu v Paříži ve Francii. Segawa podepsal smlouvu na jeden zápas s britskou promotérskou organizací Muay Thai Grand Prix a 24. června se utká s bývalým účastníkem projektu OKTAGON: Underground Last Man Standing Baileym Sugdenem v pětikolovém zápase o titul mistra světa ISKA. Zápas se odehraje ve váze do 61 kg. Souboj se uskuteční na evropské půdě v pařížské Zenith Areně.

„Jsem šťastný, že mohu konečně oznámit svůj návrat do ringu. Už od dob svého působení v K-1 jsem říkal, že chci bojovat v za mořem, a jsem rád, že se rozhodlo o zámořském souboji v podobě titulového zápasu. ISKA je prestižní organizace a já doufám, že využiji této příležitosti, abych získal pás a ukázal světu, že v japonském světě bojových umění existují silní bojovníci. Doufám, že to povede k tomu, že japonský svět bojových umění přitáhne pozornost z celého světa,“ řekl Segawa. 
Yuji Kitano, výkonný producent streamovacího kanálu ABEMA, který získal vysílací práva na Segawovy zápasy řekl: „Takeru podepsal smlouvu se společností ABEMA jako exkluzivní bojovník. Od této chvíle budete moci sledovat Takeruovy zápasy pouze na kanálu ABEMA. Pokud bude ABEMA PPV vysílat živě, minimální výplata pro Takerua bude 100 milionů jenů (cca 16 milionů korun).“ To se týká pouze japonského trhu, žádné informace o situaci v mezinárodním vysílání zatím nebyly zveřejněny. Navíc jeho pevná výplata za zápas je 750 000 dolarů. 

Sugden se českým fanouškům představil na turnaji OKTAGON: Underground, kde se střetl s neporaženým Václavem Sivákem a byl z toho velmi těsný zápas, ve kterém Sugden padl na body. Pětadvacetiletý Angličan, si nyní věří, že se mu podaří debut bývalého japonského šampiona pokazit a udržet titul ISKA. „Je to skvělý bojovník, ale každý může vypadat skvěle, když zůstane na jednom místě a bojuje se stejnými lidmi tak dlouho. Já jsem prošel celým světem. V devatenácti jsem bojoval všude po světě a teď v pětadvaceti jsem připraven přijmout ty největší výzvy. Otázkou však je, zda je Takeru připraven na největší a nejlepší výzvu své kariéry.“

Mnoho fanoušků a médií také zajímalo, zda se stále jedná o zápase s Rodtangem Jitmuangnonem (270-40-10), který působí ve ONE Championship. „Směřujeme k realizaci zápasu s Rodtangem. Myslím ale, že pokud nevyhraju tento souboj, tak zápas proti Rodtangovi se konat nebude, takže se nejprve se musím soustředt na zápas se Sugdenem,“ dodal Segawa.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *