Tři legendy UFC, které byly blízko smrti

UFC Cerrone
Zápasy v UFC jsou určitě nebezpečné, ale spíš jen z hlediska zranění. Několik legendárních zápasníků se však ocitlo v ohrožení života mimo oktagon. Kteří tři zápasníci byli blízko smrti a v jakých se ocitli situcích?
Michael Chandler má radu pro Poiriera

B.J. Penn

Bývalý šampion lehké a welterové váhy byl blízko smrti hned dvakrát. Nejprve měl vážnou autonehodu a minulý rok se mu stala dost bizarní příhoda, o které jsme Vás nedávno informovali. Minulý rok se vážně zranil, když byl surfovat v bazénu s umělými vlnami. Bývalý šampion dvou váhových divizí UFC podrobně popsal neobvyklý incident, který přirovnal k filmové sérii Nezvratný osud. Penn říká, že málem zemřel a utrpěl mnohočetné zlomeniny poté, co byl pravděpodobně prvním člověkem, kterého kdy nasála strojovna bazénu s umělým vlnobitím.

Ve strojovně musel byl několik minut, než se ho jeho přátelům podařilo vyprostit. Penn připisuje velké plus tomu, že byl profesionálním zápasníkem, a to mu nejspíš pomohlo přežít velice zvláštní situaci. Zachoval klid a nezpanikařil. Každopádně následky si z tohoto incidentu odnesl. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený BJ Penn (@bjpenn)

Donald Cerrone

Legendární zápasník welterové váhy UFC Donald “Cowboy” Cerrone miluje extrémní sporty. Při jedné z jeho nehod, přišel dokonce o kus tlustého střeva. Cerrone však popisuje nejhorší událost, při které se ocitl nejblíže smrti potápění. S kamarádem vyrazili na ostrov Cozumel v Karibském moři, kde se potápěli v místních jeskyních. V jednom okamžiku se oba ztratili a jeho přítel měl záchvat úzkosti. Corrone se v naprosté tmě pouze za světla hodinek marně snažil najít východ z jeskyně. 

Brzy mu došlo, že jim v jeskyni zbývá vzduch zhruba na hodinu, v tu chvíli se toto dobrodružství změnilo na boj o přežití. Ztracený a zmatený Cerrone se také na nějakou dobu ocitl v úzkostech. Nakonec Donald a jeho přítel našli cestu ven z nejděsivější situace v jejich životech. Navzdory téměř smrtelným následkům jeho expedice, se Donald chystá na další potápění v jeskyních, jak potvrdil v podcastu Joe Rogana.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Donald Cerrone (@cowboycerrone)

Matt Hughes

Bývalý šampion welterové váhy a legenda UFC Matt Hughes byl smrti opravdu nejblíže, když v roce 2017 do jeho automobilu narazil vlak. Kvůli chybějícímu značení železničních přejezdů Hughes neviděl vlak vyjíždějící ze zatáčky. Těžce zraněného Hughese převezli do nemocnice, kde ho lékaři na 19 dní uložili do umělého kómatu. Mezi mnohými zraněními bylo i poškození mozku, což způsobilo ztrátu paměti. Nemohl ani chodit a v následujících letech bojoval se sebevražednými sklony.

Matt Hughes se ale nevzdal a začal navštěvovat rehabilitační centrum a posilovnu. Dnes znovu chodí, řídí a téměř vše zvládá vykonávat normálním způsobem. V září 2019 Hughes zažaloval Norfolk Southern Railway kvůli jeho havárii, která mu změnila život. Legendární zápasník ve své bohaté kariéře dokázal porazit zápasníky jako jsou GSP, B.J. Penn, Royce Gracie, Frank Trigg, Matt Serra nebo Renzo Gracie.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Matt Hughes (@matthughes9x)
 

1 komentář na “Tři legendy UFC, které byly blízko smrti”

  1. Pingback: "Je to můj životní zápas," říká Patrik Kincl o titulovém souboji v KSW

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *