Trenéři líčí, jak bolí finální tréninky s Davidem Dvořákem

David Dvořák Kincl Stach Maršálek
David Dvořák jde do další UFC bitvy s neuvěřitelnou bilancí. Aktuálně má totiž na svém kontě 3 UFC výhry v řadě s tím, že celkem vyhrál posledních 16 zápasů. Naposledy prohrál v roce 2012 v odvetě s Filipem Mackem, který ho trefil otočkou, čímž mu způsobil tržnou ránu, kvůli které musel být duel zastaven. Je jasné, že David bude chtít krásnou sérii prodloužit, ale má před sebou obrovskou výzvu. Soupeř Matheus Nicolau je totiž UFC sedmička a světová šestka. David Dvořák je však skvěle připraven, což potvrzují i jeho trenéři, kteří si “užívají” poslední před-zápasové tréninky.
Spadla klec! Jorge Masvidal byl obviněn a zatčen

David se sice možná nezdá, protože je to v civilu hodný a laskavý člověk, ale na tréninku umí přepnout a je o něm známo, že když se dostane do zony, tak nezná bratra. To na vlastní kůži znovu poznali i jeho trenéři Kincl, Stach a Maršálek, se kterými Undertaker ladí finální formu. “Je to o tom, že můžeme soutěžit v tom, kdo od Davida dostal více úderů. Teda mohli bychom, kdybychom to dokázali spočítat. Asi takhle to bolí,” reagoval Patrik Kincl v rámci úterní tiskové konference na dotaz od MMA Shorties, jak moc trénink s Davidem bolí.

“Řekl bych, že je to taková klasika,” navázal Jan Stach, který se v rámci týmu stará hlavně o boj na zemi. “Jak se blíží ten zápas, tak člověk pozná, že se mění ten mindset a nastavení. Je nastartovaný a má velké nasazení do všech pohybů. Chce být precizní a občas ne každý úder člověk zvládne zastavit tak, jak by chtěl.”
“On je hrozný kosťa, takže když si na něj lehnete, tak to prostě bolí. Když se podíváte na Patrika, tak na něj si lehnete jak do peřinky. S Davidem je to tak, že když ho kopnete a nebo bouchnete, tak se zraníte sami. Není to tedy jen o tom, že vás mlátí nebo škrtí, ale že si o něj člověk ublíží,” doplnil i Jan Maršálek, který má naopak na starosti postoj a také stravu, kterou zajišťoval společně s Patrikem Kinclem.

Celý tým trénuje v místním Ronin gymu, který vybral Patrik Kincl, “Hledal jsem gymy v okolí a tenhle se mi líbil nejvíc, takže jsem jim napsal a kluci to pak doladili tady. Tím, že už nejde o sparingy, my už nepotřebujeme spárovat s cizími lidmi, tak nám nešlo o zápasníky a další lidi, ale čistě jen o ideální podmínky k trénování a doladění posledních dnů.”
Celý tým během tiskové konference působil uvolněně, ale zároveň soustředěně. Nyní už má David před sebou poslední hodiny dělání váhy, protože už zítra odpoledne přijde na řadu oficiální vážení, které by prý nemělo představovat žádný větší problém, protože váha šla dobře dolu a vše zatím bylo podle plánu.

David má sice v USA i kameramana, který sbírá materiál pro dokument, ale v rohu budou čistě jen trenéři Maršálek, Kincl a Stach s tím, že hlavní slovo by měl mít právě šampion Patrik Kincl.

Úvodní foto via IG Dvořák / IG Kincl


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *