Trenér Reinders u Bledé věří v UFC titul, ale upozorňuje, co bude klíčové

Reinders Bledá

UFC premiéra sice Tereze Bledé nevyšla, ale to už je teď zapomenuto. Bledá totiž ve druhém zápase předvedla skvělý výkon, díky kterému si připsala první výhru v lize mistrů. Aktuálně to tak má mezi elitou 1:1, což je skvělá výchozí pozice, na které se dá dále stavět. Trenér André Reinders věří, že má Tereza na to, aby se stala šampionkou, ale zároveň upozorňuje, co bude klíčové.

Wow! GOAT Jon Jones chválí Jiřího Procházku a dokonce na něj má „prosbu“

„Musíme si uvědomit, že Tereze je teprve jednadvacet let a je jednou z nejmladších bojovnic v celém UFC. Má spoustu let kariéry před sebou. Není kam spěchat. Chceme, aby se zlepšovala, vyvíjela. Ta úroveň je už někde jinde a všechny soupeřky budou hledat Terčiny chyby. Tohle tempo je ideální. Bude mít čas na odpočinek po zápase. Zapracujeme na slabších stránkách a pilování těch silnějších,“ vysvětlil Reinders pro iSport.cz, že tým neplánuje skákat ze zápasu do zápasu. Místo toho je vždy třeba zapracovat na silných stránkách, ale pilovat i slabiny tak, aby jich bylo co nejméně.

„Náš management v tomto ohledu pracuje velmi dobře. Po dohodě s UFC nám dávají adekvátní soupeřky. Jak jsem říkal, s Terezou není kam spěchat. Má ještě hodně prostoru, kam růst. Jsem přesvědčený, že bude v následujících letech šampionkou UFC. To ale neznamená, že se musíme zbrkle hnát do top desítky.“

Znovu v boji tak asi Terezu uvidíme nejdříve na konci roku a nebo na začátku toho dalšího. Do té doby bude mít čas se zase posunout a rozšířit arzenál zbraní.

   

S pozvolným tempem souhlasí i sama Bledá

„Myslím si, že tenhle výkon byl o něco lepší než ten, který jsem předvedla v Contenderu, když jsem bojovala o UFC smlouvu. V Contenderu to bylo hlavně o kontrole, protože jsem si chtěla být jistá, že vyhraju. V posledním zápase jsem se samozřejmě také snažila o kontrolu, ale zároveň jsem se opravdu snažila ten souboj ukončit, což se mi nepovedlo jen kvůli tomu, že soupeřka byla opravdu tvrdá a houževnatá. Obecně to byl prostě lepší výkon než v Contenderu,“ hodnotila Bledá na tiskové konferenci.

„Jsem hodně mladá, takže se zaměřuji na to, abych se pořád zlepšovala. Nechci zápasit každé tři měsíce, ale spíš jednou za půl roku, díky čemuž se budu moct na každý zápas opravdu dobře připravit. Chci se před každým zápasem naučit něco nového a zlepšovat se. Dám si teď lehkou pauzu na vyléčení těla a poté naskočím zpět do tréninku. Budu se učit nové věci a za půl roku se vrátím silnější a lepší,“ prozradila také Bledá, kdy by se chtěla vrátit zpět do boje.

  

Bledá reaguje na nejdůležitější výhru prozatímní kariéry

„Nikdy v životě jsem nebyla šťastnější,“ rozplývala se Tereza Bledá po vyhlášené výsledků v rozhovoru s UFC veteránem a nyní komentátorem Felderem. „Snažím se nebrečet. Jsem moc ráda, že jsem konečně vyhrála. Ukázala jsem alespoň část, z toho, co dovedu. Nebyl to však takový výkon, jaký bych si úplně přála. Já však takhle zápasím. Ne vždy je to pěkné na pohled, ale snažila jsem se přidat i postoj, na kterém jsem hodně pracovala. Od posledního zápasu jsem se zlepšila. Jsem moc šťastná.“

 

Tereza to tak má aktuálně v UFC 1:1. Důležité také je, že Bledá v posledním zápase působila mnohem sebevědomějším dojmem, než tomu bylo v premiérovém zápase, kde jí bohužel zradila hlava. Nyní si šla Tereza jasně za svým a v podstatě soupeřce nedala šanci. „Matchmakeři tenhle zápas udělali, aby obě bojovnice otestovaly. Je to souboj stylů a je zajímavé sledovat, kdo si prosadí svou,“ komentovali UFC veteráni přímo u klece. Nakonec si jasně prosadila svou právě Tereza, která si tak veze domů první UFC výhru, na které nyní může stavět svou další kariéru.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *