Trenér Reinders reaguje na souboj Kincl vs Vémola 2 a jeho bodování

Reinders Kincl Vémola

Karlos Vémola včera večer prolomil ticho a nabídl první po-zápasové vyjádření, ve kterém zmínil hned několik hodně zajímavých informací. Hned na začátku například vypíchl, že šel do pátého kola s tím, že na body vyhrává. Proto si i nadále prosazoval svou taktiku a nesnažil se o změnu. Ve skutečnosti však celou dobu ztrácel a tím, že na boji na pletivu trval, jen podtrhoval svou vlastní prohru. Fanoušci se tedy pozastavovali nad tím, jaké rady mu jeho roh dával, k čemuž se nyní vyjádřil i trenér André Reinders.

Kincl prozradil, co po zápase v kleci řešil s Vémolovým trenérem! Co řekl Terminátorovi?

„Patrikův výkon mě nepřekvapil. Věděl jsem, že hodně zapracoval a má dobrou obranu. Vždy byl schopný hned dobře vstávat. Proto jsme dopředu počítali s tím, že nebude jednoduché ho na tu zem dostat. Samozřejmě jsem byl překvapený, že se to nakonec nepovedlo a ani jednou jsme se nedostali do finální pozice, byť se Karlosovi několikrát povedlo ho dostat na čtyři a k tomu přidat nějaké údery. Nejlepší pokus předvedl ve druhém kole, které měl Karlos z mého pohledu vyhrát. Stejně tak první kolo, ve kterém dominoval.

Tahle kola za mě vyhrál. A to, že to někdo dal 50:45, mě překvapilo. Jak jsem se potom bavil s ostatními lidmi, kteří MMA rozumí, tak i pro ně to bylo překvapení. Ale chápu, že šampionovi se v jakékoliv organizaci trochu připískává. Každopádně první dvě kola byla podle mě pro Karlose, zbylá tři Patrikova, byť bych byl mnohem radši řekl, že ne. Objektivně to ale asi takhle bylo.
   

Karlosovi jsme po prvních kolech radili, aby zlepšil některé přechody mezi jednotlivými strhy u pletiva, o čemž se bavil s jeho anglickým trenérem. V pozdějších kolech jsme se snažili dodávat, aby víc pracoval v pozicích u pletiva, kde měl Patrika často otočeného bokem nebo zády. Radili jsme, aby přidával kolena na stehna a na zadek a případně zařadil nějaký „dirty boxing“.

Patrik ale samozřejmě je velezkušený soupeř a kvalitní bojovník. Trefoval to dobře. Karlos měl později nateklé oči, což bylo způsobené tím, že údery často dopadaly kloubem od palce, který je v rukavici nechráněný. Vizuální dojem proto vypadal mnohem hůř, byť to nemusely být tak tvrdé údery,“ komentoval Reinders na webu Sport.cz.
  

Anglický trenér vzal vinu na sebe

„Karlos, opravdu jsem si myslel, že vyhráváš, takže musím převzít odpovědnost za to, že jsem ti bohužel nedal lepší informace. Jsi pro mě však válečník, kterých nás svět potřebuje mnohem více. LSF4LIFE,“ reagoval IG profil London Shootfighters, za kterým stojí právě angličtí trenéři Karlose Vémoly. Ty v rohu Terminátora doplňoval i André Reinders, který na přípravu Vémoly poslední roky dohlíží.

Právě v návaznosti na dostupné informace od rohu Vémola na konci zápasu zvedal ruku na znamení toho, že vyhrál. O to horší pak bylo vystřízlivění, když se přečetly bodovací karty, podle kterých Karlos jasně prohrál. I proto asi hned odešel z klece a zamířil pryč.

Souboj Kincl vs Vémola 2 tak navíc poslouží i jako osvěta celé scény, protože se ukázalo, že nejen fanoušci, ale i někteří bojovníci nemají úplně jasno v tom, jaká kritéria se jak bodují. Promotér Ondřej Novotný totiž zmiňoval, že hned několik zkušených bojovníků mělo za to, že Vémola souboj vyhrál. Z 15 kol, která bodovali tři rozhodčí, však Karlos získal jen jedno jediné (to druhé), zbylých 14 šlo jasně za Kinclem.
 

Vémola a jeho reakce

Dlouho očekávaný zápas je za námi a nevyšel podle mých představ. I když dost lidí říkalo, že jsem to vyhrál, tak teď je to jedno, protože jsem to měl ukončit a nenechat nikoho na pochybách.

Do pátýho kola jsem šel s tím, že vedu. Kdybych věděl, že to tak není, nastoupil bych do posledního kola jinak a klidně bych riskoval i to, že se nechám knockoutovat… Patrik je šampionem, tak to prostě je. Pokud chcete šampiona porazit, musíte ho přejet nebo ukončit, a to se mně bohužel nepovedlo.

To, co jsem provedl svojí rodině, přátelům, týmu a všem okolo se shazováním do 84, už opakovat nebudu, takže do týhle váhy se vracet nechci. Žádný další hazardování s vlastním zdravím. Jsou tady na to mladší a lepší kluci, a moje tělo už to prostě nedává, to je fakt.

Mrzí mě, že jsem nedorazil na pozápasovou tiskovku, ale bohužel to moje oči v zápase dost odnesly a musel jsem rovnou do nemocnice na vyšetření. Kdo mě zná tak ví, že respektuji soupeře a dokážu i po prohře plnit své povinnosti, ale zdraví bylo přednější.
Teď mám čas dát se dohromady. Moje kariéra ale ještě neskončila. Mám s Oktagonem už domluvené zápasy a ty určitě dodržím, jsem přece jenom šampionem polotěžký váhy. Co bude dál, to se uvidí. Vše si ještě v klidu promyslím.

Víc to okomentuji brzy v pořadu Fight Cast, kam jsem přijal pozvání. Do té doby si ale chci trochu odpočinout a věnovat se rodině, na kterou jsem v poslední době neměl kvůli přípravě na zápas čas. Rodina je prostě na prvním místě. Tak mi zkuste dopřát trochu klidu.

Ještě jednou děkuji všem za podporu, zejména VŠEM partnerům, kteří při mně stojí v dobrém i zlém. Vážím si toho,“ reagoval Vémola na svém IG profilu.
Kincl a jeho reakce

„Moje první slova? Byla to samozřejmě dlouhá cesta, která budila spoustu emocí nejen u mě, ale i u vás. Dnes jsem samozřejmě přišel pro ukončení, ale nevyšlo to. Překlopili jsme se však do taktiky, ve které to fungovalo a kde jsem se necítil ohrožený. Hlavně jsem porazil Karla v jeho vlastní hře. To je ještě větší vítězství, než kdybych ho tady vypnul v prvním kole. Byla to jeho hra, ve které jsem ho dokázal přejet. Děkuji moc všem za podporu. Opravdu vám moc děkuji.

Škoda, kterou soupeři uděláte, je to hlavní, co rozhoduje. Stejně tak údery. On se sice po mně válel na stěně a pracoval, ale vlastně nic nedělal. Byl do mě zavěšený a to mi přesně stačilo. Já jsem si ho postupně zavíral a věřil jsem, že rozhodčí to vidí stejně tak, jak se to má bodovat.
Tohle je Karlův styl, takhle on zápasí, pokud mu nedovezete někoho, na kom si udělá jméno v prvním kole. Podobnou podívanou dostanete i v dalších zápasech s vyrovnanými soupeři, si myslím,“ reagoval Patrik Kincl na výhru, na kterou čekal dlouhých pět let. Kincl navíc podruhé obhájil titul šampiona střední váhy, což je sladký bonus. 
Co nás čeká dál?

17.6. Oberhausen – OKTAGON 44: Prozatímní Startovka

Langer vs Poppeck – zápas o prozatímní titul polotěžké váhy 

Eckerlin vs Primera 

Veličkovič vs Jungwirth 

Grabinski vs Michalidis 

Dyrschka vs ? 

Xavier vs Strezlczyk

Polívka vs Khajevand

Siwiec vs Hathaway 

Paradeiser vs Fischer 

29.7. Praha Štvanice – OKTAGON 45

17.9. Frankfurt – OKTAGON 46

7.10. Bratislava – OKTAGON 47

Peňáz vs Čepo 

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *