Trenér Reinders hodnotí další brazilskou soupeřku Terezy Bledé

Reinders Bledá

Tereza Bledá má za sebou hodně turbulentní rok. V rámci projektu Contender Series sice zvítězila, ale smlouvu s UFC bohužel nedostala. Tedy ne hned, protože záhy přišla nabídka, na kterou mladá bojovnice pohotově kývla. V polovině listopadu jsme tak mohli Bledou sledovat v UFC premiéře, která jí však vůbec nevyšla. V prvním kole se ještě dokázala prosadit, ale poté převzala otěže soupeřka Silva, která nakonec ve třetím kole doručila tvrdé ukončení. Nyní je však Tereza zpátky proti další brazilské soupeřce.

„Zbijeme ho, zkasírujeme a ukončíme kariéru,“ potvrdil Růžička bizarní zápas

Sama Tereza Bledá totiž potvrdila, že se vrací do boje v polovině června, konkrétně 17.6., kdy se na dalším Fight Night turnaji utká s Gabriellou Fernandes. Brazilka s přezdívkou Gabi má celkem na svém kontě 10 zápasů s tím, že 8 vyhrála a 2 prohrála. V UFC má zatím na svém kontě jeden zápas, ze kterého právě pochází jedna ze zmíněných proher.

Proti sobě se tedy postaví bojovnice, které ve své UFC premiéře zaváhaly, ale nyní se pokusí vrátit zpět na vítěznou vlnu. Co do ukončení to mají obě bojovnice hodně podobné, protože Fernandes dokázala celkem 5 soubojů ukončit před limitem (3 KO/TKO, 2 SUB), zatímco Bledá slavila výhru před limitem ve čtyřech případech (2 KO/TKO, 2 SUB).

„V UFC si člověk nemůže vybírat, v podstatě každá soupeřka je tam dobrá. Fernandesová je teď taky po první porážce v UFC. Pro Terezu je to už šestá Brazilka v řadě. Tereza je vlastně, až na poslední zápas ‚ničitelka Brazilek‘. Fernandesová je bývalou šampionkou LFA, jedné z amerických organizací, které fungují jako farma pro UFC. Má bilanci 8:2, bojuje v obraceném gardu, je spíše strikerka, ale má i fialový pás v brazilském jiu jitsu. Určitě komplexní, tvrdá, silná bojovnice. Ale já věřím, že je Tereza lepší a porazí ji,“ zhodnotil trenér Reinders pro iSport.cz.

Před dalším soubojem Tereza Bledá nepracuje jen na své fyzické formě, ale i té psychické. Byla to totiž prý právě i hlava, co jí v UFC premiéře zradilo, „Hrálo tam roli více faktorů. Už při nástupu, bylo znát, že to nebyla úplně ona. Standardně si nástupy mnohem víc užívá. Rozeběhne se do oktagonu, natěšená, aby už mohla bojovat, tentokrát to tak nebylo. Šlo určitě také o tíhu okamžiku. Byla konečně na pódiu, po kterém toužila. Měla za sebou i dlouhou a náročnou přípravu. Hned po zápase v Dana White’s Contender Series začala trénovat. Dostala možnost kempu s Manon Fiorotovou, což chtěla samozřejmě využít. Takže naskočila velmi rychle do ostřejšího kempu. A po návratu přišla nabídka na duel v UFC, což bylo asi za měsíc. To znamená, že Tereza neměla možnost si ani pořádně odpočinout. A to se v součtu podepsalo na jejím mentálním nastavení a průběhu zápasu.“

Aktuálně je Tereza ve Švédsku, kde se připravuje po boku další elitní bojovnice Pannie Kianzad, se kterou česká bojovnice dlouhodobě spolupracuje.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *