Trenér prozrazuje, jak by mohl podceňovaný Sean Strickland porazit Adesanyu

Strickland Adesanya

Už dnes v noci nás čeká turnaj UFC 293, kterému vévodí titulový duel Adesanya vs Strickland. Do toho samozřejmě jako velký favorit vstupuje šampion, ale Seana rozhodně není radno podceňovat. MMA nám totiž ukázalo, že je nevyzpytatelným sportem, ve kterém v podstatě nic není jisté. I trenér Stricklanda však přiznává, že je pro Seana Izzy hodně nepříjemný soupeř. To však neznamená, že tým nemá taktiku, skrze kterou se pokusí získat výhru.

„Tohle byla poslední kapka!“ zlobí se jindy ledově klidný Alex Pereira

„Myslím, že je to pro nás opravdu strašný zápas,“ přiznal trenér Nicksick pro MMA Fighting. „Adesanya je pro spoustu lidí hrozný zápas.

Se Seanem je to takhle – je spousta oblastí, které se podle mě bude Adesanya snažit využít, a jsou věci, ve kterých se musíme zlepšit, ale na Seanovi se mi strašně líbí jeho odolnost a houževnatost. Jeho schopnost dostat se do pozdějších kol a udělat zápas drsným a ošklivým. Stojí vám tváří v tvář a nutí vás bojovat.

To pro nás bude určitě klíčové. Jak z toho uděláme rvačku na dvorku, aby to bylo ošklivé? Israel je totiž neuvěřitelně technický, takže mu to musíme pořádně znechutit. Musíme z toho udělat ošklivý zápas na krátkou vzdálenost.“

Plán je tedy jasný, žádné váhání na delší vzdálenost, ale místo toho neustálá akce a tlak. To by podle trenéra mohlo na Adesanyu platit, tak uvidíme, jak to bude v praxi. V potaz je samozřejmě třeba brát i boj na zemi, kam by se Strickland mohl snažit dostat, s čímž však šampion jistě počítá. Bude zajímavé sledovat, kdo si nakonec prosadí svou.
 

Adesanya má o své výhře jasno

„Je to idiot,“ řekl Adesanya pro MMA Fighting. „Nehodlám prohrát s idiotem. Říká, že neprohraje s chlapem, který si honí u kreslených filmů nebo si lakuje nehty. Tak já si na ten zápas nalakuju nehty a svými nalakovanými nehty ho knockautuju.“

Zatímco Adesanya prohrál a vzápětí získal zpět svou korunu krále střední váhy, Strickland bojoval s dalšími špičkovými zápasníky a využil několika zranění, kdy bral zápasy na poslední chvíli, aby nakonec skončil jako další titulový vyzyvatel. Případné slovní přestřelky mezi nimi byly pro fanoušky očekávaným vrcholem, ale Adesanya je nepovažuje za upřímné. 
„Nelíbí se mi, jak se chová,“ řekl Adesanya. „Dokonce i záběry z jeho sparingů se někdy objeví na mém kanálu a já si říkám, co to sakra je? Kdo to dělá? Je to hrdina z posilovny. Je to prostě idiot a není to člověk, se kterým bych se spojoval. 

To, jak se normálně chová v zákulisí, není totéž, když jsou tam fanoušci,“ pokračoval. „Když je tam dav, nasadí postavu klauna a snaží se lidi bavit, což se jim líbí a je to v pohodě, ale on takový není. Jestli chceš mít tuhle energii na tiskovce, mohl jsi ji mít i v zákulisí, když jsem tě nakopal do zadku. Je to falešný chlap.“


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *