Trenér přiznává, k jakému problému došlo ve Vémolově rohu během odvety s Kinclem

Vémola

Karlos Vémola měl na konci souboje s rivalem Kinclem za to, že vyhrál. I proto zvedal ruku na znamení toho, že se mu podařilo získat cennou výhru. Při vyhlašování výsledků však přišlo hořké vystřízlivění. Dva rozhodčí to totiž jasně viděli 5:0 pro Kincla a jeden 4:1 pro Kincla. Vémola byl bohužel uveden v omyl.

Průměrný člověk to vydělá za 5 let! Na jaký balík si Vémola přišel odvetou s Kinclem?

„V to posledním zápase s Patrikem byl trošku problém. Byl tam ještě druhý trenér a tam jsme se úplně nezkoordinovali. Došlo vlastně k tomu, že ten druhý trenér mluvil na Karlose zpoza klece. Karlos byl k němu natočený a já jsem přesně nerozuměl, co mu říká a bohužel jsme to tam nějak špatně vyhodnotili.

Anglický trenér říkal, že vyhrává. Já říkal opak a pak už je trošku vnímání toho bojovníka v tom laufu a v tom adrenalinu. Nedokáže některé věci adekvátně rozlišit, takže tam se stala trošku chyba na té naší trenérské straně, že jsme se dostatečně dopředu nedomluvili, kdo co bude říkat a jak.
   

Já jsem sice Karlosovi říkal, že musí zabrat, že musí přidat nějaký dirty boxing v tom clinchi, to znamená nějaká kolena na stehna. Bylo to dokonce v nějakém videu, v reelsku na instagramu ze strany OKTAGONu, ale zpoza klece na něj mluvil druhý trenér, který mu říkal opak, takže se to tam trošku bilo,“ přiznal trenér André Reinders v rozhovoru pro CNN Prima News, kde nastal problém, který nakonec vedl ke katastrofě.

Vémola byl totiž přesvědčený, že vede, takže neměl důvod nic měnit, což se mu však nakonec stalo osudným, protože ve skutečnosti celou dobu jasně prohrával.
   

Kdyby Vémola tušil, tak je vše jinak?

„Kdybych tušil, že v tom čtvrtém a pátém kole prohrávám, tak jsem tam vletěl a klidně bych se nechal knockoutovat, ale odejdu se ctí. Půjdu tam a urvu to za každou cenu prostě. Nechám tam víc, než jsem měl. Já jsem však po čtvrtém kole seděl a trenér za mnou přijde a říká mi, že vedu 4:0 na body. Řekl mi, abych to kontroloval a pohlídal, ať nikam nespěchám, že máme ten pás doma. Věděl jsem, že to byl hodně nudný zápas, reakce jsem slyšel, ale říkal jsem si, že je to zápas jako s Marpem. Já jsem přišel vyhrát a i když dělám nudný zápas, tak tlačím a tlačím. Já jsem si opravdu myslel, že jsem čtyři kola na body ve vedení,“ prozradil Karlos Vémola pro Fight Cast One, jehož celá verze vychází zítra večer.

Někteří fanoušci sice namítali, že by Vémola stejně neměl co změnit, protože v postoji Patrikovi nemohl konkurovat, ale Terminátor se mohl pokusit vyvolat nějakou přestřelku, kde by to bylo sice padesát na padesát, ale měl by tak šanci souboj otočit. Stejně tak by nemusel soupeře tlačit na pletivo, ale mohl by ho nechat více se pohybovat, kde by se nabízel takedown z prostoru. To jsou však jen samá kdyby. 
   

Anglický trenér vzal vinu na sebe

„Karlos, opravdu jsem si myslel, že vyhráváš, takže musím převzít odpovědnost za to, že jsem ti bohužel nedal lepší informace. Jsi pro mě však válečník, kterých nás svět potřebuje mnohem více. LSF4LIFE,“ reagoval IG profil London Shootfighters, za kterým stojí právě angličtí trenéři Karlose Vémoly. Ty v rohu Terminátora doplňoval i André Reinders, který na přípravu Vémoly poslední roky dohlíží.

Souboj Kincl vs Vémola 2 tak navíc poslouží i jako osvěta celé scény, protože se ukázalo, že nejen fanoušci, ale i někteří bojovníci nemají úplně jasno v tom, jaká kritéria se jak bodují. Promotér Ondřej Novotný totiž zmiňoval, že hned několik zkušených bojovníků mělo za to, že Vémola souboj vyhrál. Z 15 kol, která bodovali tři rozhodčí, však Karlos získal jen jedno jediné (to druhé), zbylých 14 šlo jasně za Kinclem.


4 komentáře na “Trenér přiznává, k jakému problému došlo ve Vémolově rohu během odvety s Kinclem”

  1. MatematikaProPrvníStupeň

    Bodovalo se celkem 15 kol, protože 5 kol, která bodují 3 rozhodčí, takže 5×3. Už to nabíhá?

  2. Má nebo nemusí zápas rsp kolo začínat uprostřed klece ? A je faul mezi koly faul nebo se to neřeší? Děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *