Trenér Karaivanov přibližuje BJP zranění, uvolnění titulu i dohodu s UFC

Jiří Procházka Karaivanov UFC

Včera večer bohužel přišla z Las Vegas hodně smutná zpráva – Jiří Procházka je zraněný, takže odstupuje od titulové odvety s Gloverem Teixeirou a navíc uvolňuje titul šampiona polo-těžké váhy, aby o něj mohli bojovat další borci v divizi tak, aby se situace zbytečně neblokovalo. Jen tím Jiří ukázal obrovský charakter, protože si klidně mohl titul minimálně do června, tedy do roka od jeho získání, nechat. Více k celé věci prozradil trenér a manažer Martin Karaivanov.

Prezident White reaguje na Procházkovo “nejhorší zranění ramene v historii UFC”

“Došlo k tomu při tréninku. Při jednom wrestlingovém porazu si Jiří vyhodil rameno a přetrhaly se mu tam vazy. Byl na magnetické rezonanci, má přetrhané vazy a vypadá to na operaci. Plán je takový, že tu vydržíme do UFC turnaje, protože to teď hned nejde operovat kvůli otoku. Konzultujeme to jak s lékaři tady v Americe, tak s lékaři z Česka a v nejbližších hodinách se rozhodneme, kde operaci podstoupíme. Bylo to těžké. Jednali jsme s UFC a po nějaké době jsme došli ke společnému rozhodnutí, že to bude asi nejlepší varianta,” rozpovídal se Martin Karaivanov v pořadu Snídaně s Novou.

Martin rovněž upozornil na to, že se Jiří titulu nevzdal, ale uvolnil jej tak, aby o něj mohli bojovat další borci. Součástí dohody je však to, že až bude Jiří bojeschopný, tak dostane titulovou šanci. Nebude se tedy muset přes nikoho probíjet, ale až řekne, že je připravený, tak bude automaticky jasný vyzyvatel. Tou dobou může být na trůnu Blachowicz, Ankalaev a nebo také klidně někdo jiný, pokud se stihne i další titulový duel. Zatím totiž není jasné, jak vážné Procházkovo zranění je.

Došlo totiž k přetrhání vazů a dalším problémům, které se aktuálně řeší. Více stejně napoví až samotná operace a následná rehabilitace. V ideálním případě by prý Jiří mohl být do 4-5 měsíců zpět v tréninku. V horším případě se mluví až o roční pauze, ale zatím nemalujme čerta na zeď.
    

Teixeira má smůlu

“Nabídli jsme Gloverovi zápas proti Ankalaevovi. Z nějakého důvodu však zápas nechtěl, takže jsme museli jít dál. Když už nemůžeme dostat odvetu Procházka vs Teixeira 2, tak je duel Blachowicz vs Ankalaev nejlepší možnost, protože na jedné straně je Ankalaev s nejdelší sérií výher v historii divize a na straně druhé bývalý šampion Blachowicz. Vlastně máme štěstí v neštěstí. Všechno nám to zapadlo do sebe, jak se to často stává. Ale i to je skvělý zápas a teď se hraje o titul,” vysvětlil Dna White, jak vedení postupovalo.

K celé věci se následně vyjádřil i Ariel Helwani, který celý příběh hezky doplnil. Podle jeho informací se Glover pochopitelně snažil získat odvetu s Blachowiczem, která by dávala smysl hned z několika důvodů, ale vedení tento souboj prý nechtělo a nabízelo jedině Ankalaeva. Toho Glover odmítl s tím, že se jedná o stylově naprosto odlišného soupeře, takže navrhl, že by se s ním mohl utkat v lednu v Brazílii. To však vedení rovněž zavrhlo s tím, že na prosinec potřebuje titulový zápas. Teixeirovi tedy nezbylo nic jiného než uhnout z cesty a uvolnit tak místo pro Blachowicze a Ankalaeva, kteří se utkají o právoplatný titul s tím, že Glover by mohl být další vyzyvatel.
   

Jiří Procházka a jeho odhodlané vyjádření

“S velkým zklamáním musím oznámit, že na UFC 282 nebudu obhajovat svůj pás. Při dokončování přípravy na obhajobu titulového pásu v polo-těžké divizi UFC jsem se na tréninku v Las Vegas zranil. Poranil jsem si rameno a je nezbytná operace, která mě odstaví minimálně na 6 měsíců. S vědomím této informace, jsem se rozhodl, po konzultaci s vedením UFC, že z důvodu tohoto časového omezení, nebudu brzdit polo-těžkou divizi a titul aktuálně uvolním.

Pro titul šampiona UFC si půjdu hned jak mi doktoři dají zelenou do zápasu. Půjdu si pro ten pás a získám ho, nehledě na to, kdo ho bude aktuálně držet. Vždy bylo pro mě to nejdůležitější, ukazovat ty nejlepší výkony a porovnávat sám sebe s těmi nejlepšími. Nechť se teď ten nejlepší ukáže, kdo tam je. Do půl roku jsem zpátky a ten titul si vezmu, ať už ho bude držet kdokoliv. Omlouvám se svým fanouškům, přátelům, rodině, kteří si koupili vstupenky a plánovali cestu do Las Vegas, aby mě podpořili, moc to pro mě znamená. Chci se omluvit i Gloverovi. Vítězství!” vzkázal Jiří Procházka na svém IG profilu.
  

 

UFC 282: Oficiální Startovka 

Jan Blachowicz vs. Magomed Ankalaev

Paddy Pimblett vs. Jared Gordon

Robbie Lawler vs. Santiago Ponzinibbio

Bryce Mitchell vs. Ilia Topuria

Prelims

Ovince Saint Preux vs. Philipe Lins

Jay Perrin vs. Raul Rosas Jr.

Dricus Du Plessis vs. Darren Till

Jairzinho Rozenstruik vs. Chris Daukaus

Edmen Shahbazyan vs. Dalcha Lungiambula

Billy Quarantillo vs. Alexander Hernandez

Chris Curtis vs. Joaquin Buckley

T.J. Brown vs. Erik Silva

Cameron Saaiman vs. TBD

Vinicius Salvador vs. Daniel Da Silva

 
 1 komentář na “Trenér Karaivanov přibližuje BJP zranění, uvolnění titulu i dohodu s UFC”

  1. Pingback: Jan Blachowicz, který vše věděl až poslední, posílá Procházkovi vzkaz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *