Trenér André Reinders reaguje na výkon Jakuba Tichoty

Jakub Tichota André Reinders
Součástí turnaje OKTAGON Prime 5 byl i titulový aspirant Jakub Tichota, kterému se před zápasem tradičně měnili soupeři. Nakonec se tak utkal s Elonenem, který je na domácí půd známý spíše jako “Přemek”. Právě s ohledem na to, že Fin bral zápas relativně na poslední chvíli a že šel navíc do vyšší váhy, se tak trochu čekal jasný průběh, ale Kulmala dokázal zužitkovat zkušenosti a šikovnost. Byl to však Tichota, kdo byl více aktivní a kdo se nakonec radoval z výhry na body, kterou následně okomentoval i trenér André Reinders.
Nevídaná věc! Máté Kertesz dostal od fanouška tučný bonus

“Jsou dvě věci, které vám zaručeně zničí dosažení velkých cílů. Když máte malé cíle a nebo v sebe málo věříte. Sebevědomí se v našich zemích ale moc nenosí a když řeknete otevřeně své (velké) cíle, můžete se snadno stát obětí posměchu.

Jakub Tichota má velké cíle a cílevědomě si za nimi jde. V Šamoríně před ním stál velký test v podobě zkušeného Janne Elonen-Kulmaly. Byl to test, který jsme přijali schválně, protože jsme věděli, že takhle zkušený soupeř bude trestat chyby.

Taktika byla dostat Elonena pod tlak v postoji, který ho donutí jít po strhu, případně otevře cestu k vlastnímu strhu. V zásadě hned prvním tvrdým úderem Kuba poslal Elonena na zem, kde na něm Kuba pracoval údery. Elonen ale ukázal svoji zkušenost a technickou vyspělost a podařilo se mu přetočení. I zespodu byl Kuba aktivnější a trefil spoustu loktů a signifikantních úderů. Před koncem kola se ještě Kubovi podařilo Elonena přetočit zpátky a kolo si pojistit několika tvrdými údery seshora.
Ve druhém kole opět Kuba začal na soupeři, ale tentokrát zaspal a nechal se zbytečně otočit. Elonen byl tentokrát aktivnější a pokusi o submise zespodu si Elonen dokázal ubránit.

Ve třetím kole hned ze startu Kuba zakontroval Elonenův nástup kolenem do hlavy a strh přetočil a celý zbytek kola na něm pracoval GNP. Ukončit se Elonena nepodařilo, ostatně KO/TKO ještě neprohrál nikdy.

Za mě první a třetí kolo ve prospěch Kuby, stejně tak i u všech bodových rozhodčích. Statistika signifikantních úderů hovořila 159 – 25! ve prospěch Kuby. Jasná, ale těžká a hodně důležitá výhra, která nám ukázala přesně to, co jsme potřebovali.
Díky všem našim fanouškům, celému našemu týmu Reinders MMA , mezi které patří i naši partneři. A nebojte se mít velké cíle, jinak nikdy ničeho velkého nedosáhnete,” reagoval André Reinders na svém IG profilu.

Tichota si každopádně připsal další důležité vítězství, které ho zase o značný kus přiblížilo titulové šanci. Šampion Ivan Buchinger jde sice v červnu do boje s Keitou, ale ve druhé polovině roku by mohlo dojít i na souboj s hladovým Tichotou. Ten totiž slibuje, že zkušeného veterána porazí, obere o titul a navrch ještě pošle do důchodu.

Úvodní foto via OKTAGON MMA


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *