Továrna? Proč podle Novotného už není UFC taková liga mistrů?

UFC Novotný

V rámci posledního vysílání pořadu MMA Letem Světem, kam si Ondřej Novotný znovu pozval i Miloše Petráška, došlo i na blížící se turnaj OKTAGON 37 v Ostravě, na kterém jde do akce i Vlasto Čepo, který změří síly s bývalým soupeřem Peňáze Melillem, kterého plánuje ukončit, čímž by Moneyho pomyslně překonal, i když samozřejmě víme, že v MMA matematika neexistuje. V návaznosti na tento souboj se pak rozběhla debata ohledně duelu Peňáz vs Čepo a následně i kolem UFC, které už prý není ligou mistrů.

Filip Grznár si rýpl do Kotlára, ve kterém se prý hodně spletl

„Chápu to, jak se k tomu Matěj vyjadřoval, že přemýšlí světově. Přemýšlí tak, že chce do UFC a má nějaký cíl, za kterým si jde, takže nechce jít s borcem, který je žebříčkově odskočený. I když je ten zápas super a lidé by ho chtěli vidět. Matěj však může vyhrát zápas a jít do UFC, takže chápu, že je to pro něj přednější. Zápas s Čepem si může dát kdykoliv. Podle mě je tohle chytré,“ nabídl Meloun názor na situaci kolem souboje Peňáz vs Čepo.

„Za mě je to hovno úplně,“ kontroval pohotově promotér Novotný. „Dnes UFC bere do svých řad úplné sráče často, kteří to mají 3-0, 2-0, 6-1 a tak dále. Sám víš, že podepisují lidi, kteří nikdy nikoho neporazili, jen aby je podepsali. Obhajoba dneska toho, že chceš porážet rádoby těžší soupeře žebříčkově, aby ses tam dostal a podobně, je úplně nesmyslná a vlastně to vůbec nefunguje pro žádnou organizaci na světě. Z hlediska toho, že se tomu věnuji denně nějakých 12 hodin, možná i víc….

Říkám, že je to úplné hovno, aby tak bojovníci nepřemýšleli a aby tak nepřemýšlel nikdo. Já se s tím občas střetávám a ten svět se mění a mění se rychle a ve všem… Dneska to chování a vybírání si lidí je úplně jinak, včetně UFC. To vidíš sám, koho dokáží podepsat, že si často říkáš, co tam je za lidi, však to nikoho nezajímá a nemají tam co dělat.
   

Už to není jakože taková liga mistrů. Už je to prostě továrna, ve které je spousta lidí, kteří by si v OKTAGONu nečuchli a naopak. Ale jsou tam z nějakého důvodu a spousta lidí si rekord staví na lidech, kteří v žebříčku vůbec nejsou a pak je tam vezmou, takže spíš si myslím, že je důležitá atraktivita. Jde o showbyznys. Pro Matěje je tohle (vs Čepo) nejvíc showbyznys zápas. Když se bavíme o žebříčku, tak by to pro něj měl být jednoduchý zápas. Má to hype a zajistí to pozornost, což je to, co chceš, protože pak se můžeš někam rychle dostat.“

To, že už UFC není liga mistrů, je samozřejmě hodně silné tvrzení, protože UFC stále združuje zdaleka nejlepší bojovníky a bokovnicezna světě, ale je pravda, že hlavně skrze projekt Contender Series se hodně změnil styl, jakým organizace nabírá nová jména. Je totiž evidentní, že se UFC poslední roky zaměřuje na nové mladé naděje, které postupně buduje, a které se samozřejmě snaží získat co nejdříve. Hodně specifická je pak situace v ženských divizích, těžké váze a dalších mělkých váhových kategoriích, kde je přeci jen fond bojovníků a bojovnic značně omezený, takže často opravdu stačí série výher, aby přišla pozvánka do Contenderu a nebo přímo do UFC.
  

Novotný se v minulosti podělil o příběh, jak mu UFC vystavilo stopku na BJP turnaj

„V tuto chvíli jsem měl sedět v letadle směr Singapur. Byl jsem povolán do zbraně hlavním partnerem Jiřího Procházky a Joanny Jedrzejczyk (poznámka redakce – s největší pravděpodobností společnost XTB, který nově sponzoruje i OKTAGON), abych pokrýval turnaj UFC Singapur a abych přinášel jejich jménem všechny novinky, informace, rozhovory s Jiřím Procházkou, trenérem Karaivanovem, Jaroslavem Hovězákem, Joannou, Gloverem, jeho týmem  a tak dále. Měl jsem to super namyšlené. Byli jsme domluvení i s O2 TV, že z toho nějaké výstupy vezmou do studia, které chystají…
 

Dostal jsem přidělenou akreditaci od UFC, za což děkuji Telly/Premier Sport, kteří vlastní práva na vysílání. Všechno bylo v pořádku a pak se najednou UFC nějak seklo, že jsem závadová osoba, kvůli tomu, že jsem hlavní tváří OKTAGONu. Akreditaci mi odebrali. Tak jsem říkal ok, že se asi nebudu nikoho prosit. Bez akreditace bych se ke klukům dostal, ale nedostal bych se ke Gloverovi, nedostal bych se na oficiální akce a tím pádem jsme se domluvili, že to necháme spát. Majitelem OKTAGONu jsem byl i v dobách, kdy jsem komentoval UFC na Nově. I v době, kdy bylo UFC v Praze a odvedl jsem myslím si profesionální práci v rámci všech rozhovorů, studia a tak dále. Dokážu to rozdělit…

Myslím si, že je to záchvat někoho, kdo tomu vlastně nerozumí. My komunikujeme i s UFC. Ten svět je malý. Je to stále o 20 lidech. Je to spíš záchvat někoho, kdo si nedal jedna a jedna dohromady. Prezident PFL chodí běžně do rohu, běžně se tam ukazují lidé z Bellatoru a dalších organizací… Je to velká škoda pro UFC. Nechci si nijak plivat pod nohy, ale myslím si, že tam nikdo jiný takový nebude, který by byl schopný tolik toho obsahu vyplodit a že by to tu sakra mělo zhlédnutí,“ vysvětloval Ondřej Novotný v minulosti ve svém vysílání, jak přišel o šanci vyrazit do Singapuru. 

1 komentář na “Továrna? Proč podle Novotného už není UFC taková liga mistrů?”

  1. Jak si dovolí Novotný říct,že berou úplný sráče.Že ho huba nebolí.Oktagon je nejmenší rybníček s malinkýma kaprama.Týpci,že by si v Oktagonu neškrtli..ach jo to je blábol…Ať se podívá do zrcadla nejdříve blbec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *