TOP 50 má nového střelce! Klein vyletěl ve světovém žebříčku a má nový rekord

Klein

Zraky českých a slovenských fanoušků se v sobotu primárně upínaly k Edenu, kde probíhal velkolepý turnaj OKTAGON 58, ale na druhé straně světa svou akci nabídlo i UFC. O hlavní zápas Prelims karty se přitom postaral první Slovák v UFC Lajoš Klein, který podal životní výkon a právem na sebe může být hrdý. Skok ve světovém žebříčku na sebe samozřejmě nenechal dlouho čekat a Lajoš tak má nový rekord.


Lákavé laso? Karlos Vémola reaguje na možný návrat do ligy mistrů UFC

Lajoš Klein na turnaji UFC on ESPN 57, který se konal v Kentucky, změřil síly a Moisesem, který v minulosti zápasil s takovými jmény, jako je Makhachev, Green a podobně. Bylo tedy jasné, že má Lajoš před sebou životní výzvu, se kterou se však popasoval na výbornou. Velikostí souboje se totiž nenechal ovlivnit a pokud ano, tak jen pozitivně. Hned od začátku byl totiž hodně aktivní a nenechal Moisese, aby vyvinul jakýkoliv tlak. Na konci prvního kola se mu navíc podařil knockdown, který sice nevedl k ukončení, ale zařídil vyhrané kolo a také sebevědomí do dalších dvou dějství.

Ve druhém kole sice Moises vystrčil růžky, když nasadil nepříjemnou páku na nohu, ale tu Klein dokázal skvěle ubránit, což bylo klíčové. Moises má totiž na svém kontě 8 submisí a už předem bylo jasné, že se pokusí přidat i další. To se mu však nepodařilo.

I třetí kolo, ve kterém došlo k nechtěnému zásahu do slabin, totiž exceloval Klein, který se se soupeřem nebál pasovat na kleci, kde bylo vidět, že jsou síly hodně vyrovnané. Důležité však bylo, že Klein ubránil všechny pokusy o přesun souboje na zem. Občas se sice octl na zemi, ale v podstatě jen na momenty, protože hned vstával. Na konci třetího kola se navíc podařil další knockdown, který vše zpečetil. Klein zvítězil u všech rozhodčích 30-27 a odnesl si tak extrémně cennou výhru, díky které poskočil ve světovém žebříčku.
 

Do souboje Lajoš vstupoval ze 67. místa lehké váhy s tím, že jeho rekord bylo 62. místo v rámci lehké váhy. To už však nyní neplatí. Moises byl totiž relativně vysoko postavený, takže Klein výhrou získal hodně cenní body, které ho vystřelily kupředu. Aktuálně je tedy Lajoš na krásném 43. místě lehké váhy, což je jeho nový rekord.

Kolem sebe má nyní slovenský bijec známá jména, jako je Rebecki, Burgos, Alvarez, Frevola, Orolbai, Parnasse a další. Zkrátka světová smetánka. Do TOP UFC 15 se sice Lajoš zatím nedostal, ale to se není čemu divit, protože zrovna lehká váha je v lize mistrů extrémně silná. Na patnáctém místě je například Green a na 14. bývalý šampion dos Anjos, což mluví samo za sebe. Klein je však této elitě rozhodně na dohled a dělí ho od ní třeba jeden hezký zápas a nějakým kvalitním jménem.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *