Tony Ferguson reaguje na sedmou prohru v řadě! Ukončí už kariéru?

Tony Ferguson je bohužel smutným příkladem toho, jak přísný svět MMA je. Není to totiž zase tak dávno, co měl na kontě 12 výher v řadě a mluvilo se tak o něm jako o „vyvoleném“, který dokáže porazit Khabiba. Na prokletý souboj však nikdy nedošlo. Místo toho se El Cucuy utkal s Gaethjem, což byl začátek smolné série, která neustále pokračuje. Tony má nyní na kontě 7 proher v řadě. Pimblett sice veterána neukončil, ale jasně ho udolal na body, i když je třeba říct, že Ferguson nedal kůži zadarmo a nyní vydal poněkud překvapivé prohlášení.


Čepo nebude hlavní tahák! Blížící se turnaj OKTAGON 51 má nový hlavní zápas

O uplynulém víkendu to byl pro Tonyho Fergusona další těžký večer v UFC, když se představil na turnaji UFC 296 v Las Vegas v Nevadě. Bývalý prozatímní šampion UFC v lehké váze prohrál s Paddym Pimblettem. Pimblett nejenže vyhrál, ale také porazil Fergusona jednoznačně 30-27 u všech rozhodčích. Zápasník z Liverpoolu si s „El Cucuyem“ pohrál už v prvním kole, kdy uštědřil Tonymu knockdown a nebyl daleko od ukončení. 

V dalších kolech však Pimblett přidal plyn a v závěrečném kole Fergusona „přišpendlil“ k zemi, aby si odpočinul a ušetřil čas. Ferguson byl na zádech neaktivní a prohrál tam druhé a třetí kolo. Jeho nejlepší šance mohly být v postoji, zejména v průběhu posledních pěti minut, ale Pimblett si závěr souboje zkušeně pohlídal. 

Tohle zřejmě neměl být výkon, který bychom viděli od zápasníka, který byl kdysi neporažený (12-0) v nejtěžší divizi v organizaci. Ferguson si přivedl vytrvalostního sportovce/motivačního influencera Davida Gogginse, aby mu pomohl resetovat hlavu. Po vstupu do klece to však byl stejně pomalý a apatický Ferguson, jakého jsme byli svědky v posledních dvou letech. A nejspíš ho budeme vídat i nadále, protože ve Fergusonově první zprávě po porážce nebyl žádný náznak odchodu do sportovního důchodu. 

„Miluji své fanoušky a příznivce,“ napsal Ferguson v neděli večer na Instagram. „Dnes večer jsem potkal hodně z vás, zachovejte si víru moji hazjlové. Jednu nohu před druhou, mrchy, pamatujte si, co jsem říkal tým – Šampion.“ Měl by podle vás Tony Fergoson pokračovat ve své kariéře v UFC? 


2 komentáře na “Tony Ferguson reaguje na sedmou prohru v řadě! Ukončí už kariéru?”

  1. Pokud on sam to tak citi, asi s tim neco udela jen vedeni UFC, ale lidi, kteri tomuto sportu rozumi moc dobre vedi, ze uz to pujdr jenom dolu, takze za mne je konec rozumna cesta, tento sport pagri mezi rizikove nikdy nevite co se muzes stat a Tony byval skveli fighter, ktery uz ma to nejlepsi za sebou, asi at rozhidne vyšší moc ja tady soudy davat nebudu, ani nevim jak bych se zachoval v teto fazi ja nevim no. Přeji mu jen to nejlepší.

  2. el cucuy byl můj nejoblíbenější zápasník a když ho teďka vidím zápasit je to smutné 7 prohra v řadě:/ je to spíš utrpení pro jeho fanoušky ne kvůli prohrám ale ten styl kolik toho sežere vždycky pokud se dozije 60tky budu hodně prekvapenej ale vybral si to sam…chce „umřít“ v kleci no

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *