Tony Ferguson, který má na kontě 6 proher v řadě, pořádně vyděsil fanoušky

Ferguson

Nedávný turnaj UFC 291 nabídl i návrat bývalého prozatímního šampiona lehké váhy Tonyho Fergusona, který měl šanci se vrátit na vítěznou vlnu. V souboji s Greenem sice hodně vydržel, ale bohužel se znovu ukázalo, že už je jen stínem toho borce, který v minulosti doslova děsil své soupeře. Sám El Cucuy si však ze smolné série 6 proher v řadě evidentně nic nedělá a naopak se rozhodl, že své fanoušky trochu popíchne a vystraší, což se mu rozhodně povedlo.


 

Tohle Pereira neuvidí rád! Jiří Procházka vyrazil na ledový kemp za UFC veteránem

„No, takže to nakonec vypadá tak, že budu tento víkend zápasit. Jen doufám, že dokážu udělat váhu,“ sdílel Tony Ferguson na svém IG profilu zápasovou grafiku, podle které by se měl už tuto sobotu, tedy 23.9., utkat s doposud neporaženým Rakhmonovem.

Shavkat je přitom novým postrachem welterové divize, kde zatím ukončil každého, proti komu se postavil. Naposledy jeho kvality okusil Neal, který padl ve třetím kole via RNC. Jen těžko si tedy představit, co by podobné monstrum udělalo s vyčpělým Tonym, která je zápas od zápasu bohužel jen horší. Shavkat naopak vstoupá vzhůru, v čemž mu měl pomoct i plánovaný duel s Gastelumem, na který však nedošlo a asi ani nedojde, takže se Rakhmonov hlásil, že je volný na blížící se číslované akce.

S Fergusonem však naštěstí nepůjde. „Však si z vás dělám jen srandu. Mimochodem, kdo ten týpek vůbec je?“ uvedl Ferguson o hodinu později svůj vtípek na pravou míru.

Dobrá nálada tedy Tonyho neopouští, ale přeci jen by se měl veterán smířit s tím, že je jeho čas pryč. To se mu snažil vysvětlit i jeho bývalý soupeř, který už po souboji s Tonym nikdy nebyl stejný.

  

Silný vzkaz od bývalého soupeře 

„Musíš se na sebe pořádně podívat do zrcadla a říct si: ´Tohle rychle skončí. Přijde to dřív, než si myslíš,´“ řekl bývalý bojovník a Fergusonův soupeř Thomson v podcastu Weighing In. „A pokud ne, pokud to neskončí opravdu rychle, je tu celá řada dalších věcí. Všimneš si toho během několika let, kdy budeš v důchodu. A to říkám přímo Tonymu, že si všimne věcí ve svém mozku. Všimne si věcí ve způsobu, jakým mluví s lidmi. Všimne si toho ve způsobu, jakým mluví se svou ženou, jak mluví se svými dětmi, jak se chová sám k sobě. Je potřeba, aby se smířil s realitou.

Ani to vlastně sám nedokážu pořádně vysvětlit. Musí pochopit, jak to zvládnout, protože jen on má na starosti svou mentalitu a řeč těla. Slova, která vypouští z úst, mohou ovlivnit  vztahy s každým. Já jsem takové rozhovory sám se sebou vedla často, protože jsou chvíle, kdy vám slova vycházejí z úst a vy si to neuvědomujete. Proto jsem za něj nervózní, když sleduji, jak si další prohra vybírá svou daň. Začínám být trochu emotivní, ale záleží mi na něm. Záleží mi na všech těchto bojovnících.“

   

Až do souboje s Gaethjem byl přitom Tony Ferguson obrovský postrach divize, který ničil jednoho soupeře za druhým, mezi kterými byl právě i Thomson. Pak se však bohužel všechno zlomilo. „Mluvím z vlastní zkušenosti, protože se mi to stalo právě s Tonym, ale když v takovém věku utrpíte v souboji s Gaethjem tolik zranění a inkasujete tolik ran, tak vás to prostě změní. Změní to vaše tělo. Změní to způsob, jakým přemýšlíte.

Stačí jeden zápas a všechno je jinak. V té době mu bylo kolem 36 let. Změnilo ho to. Já jsem po zápase s Tonym taky už nikdy nebyl stejný. Už nikdy jsem potom nebojoval stejně. Bojoval jsem konzervativněji, vždycky jsem byl o krok pozadu.

   

Po té Fergusonově prohře jsem byl asi 45 minut až hodinu v zákulisí a třásl se ve sprše. Sprcha byla vařící, ale moje tělo se třáslo. Nemohl jsem se ovládat. Strašně jsem se třásl. Ztratil jsem tolik krve, moje tělo bylo v šoku a ten večer mi trvalo dlouho, než jsem skutečně přiměl své tělo, aby se přestalo třást. Řekl bych, že mi trvalo asi dvě nebo tři hodiny, než se moje tělo přestalo třást. A to jsem měl na sobě tepláky, měl jsem na sobě svetry. Mimochodem, byli jsme v San Diegu, bylo krásné počasí. Prostě už nejste ten samý bojovník.“

   

Thomson z vlastní zkušenosti skvěle popisuje to, co se nejspíš stalo Tonymu a co už se jen tak nezmění. Samozřejmě není žádná ostuda prohrát s Gaethjem, Oliveirou nebo Dariushem. Pokud vás však ukončí Diaz nebo Green, kteří nepatří ke špičce a svým způsobem už jsou sami za zenitem, tak už je to jasné znamení, že je něco špatně. Navíc nejde jen o výsledky, ale o to, jak Tony během zápasů působí. V podstatě už je to jen hodně odolný boxovací pytel, který se zarputile snaží pokračovat, protože hlava chce, ale tělo už nezvládá. 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *