Tomuhle UFC ředitel Dana White nemohl odolat a není se čemu divit

Dana White

V noci z úterý na středu proběhl další díl projektu Dana White´s Contender Series, ve kterém mají talentovaní bojovníci a bojovnice přímo před zraky UFC ředitele Dany Whitea a jeho matchmakerů šanci získat kontrakt s ligou mistrů. V posledním díle se rozdaly hned 4 kontrakty s tím, že jeden byl v podstatě jasnou volbou, které se nedalo odolat.


 

Tak to je škoda! Organizace OKTAGON MMA to tentokrát nedokázala

„Nejlepší dnes byl rozhodně Igor da Silva. V minulosti jsem často mluvil o tom, že 20 let je na přesun do UFC většinou moc brzy. Tenhle kluk však profesionálně zápasí od 15 let. Teď je mu 20 a má na kontě 8 zápasů. Když si to shrneme, tak zápasí od 15 let, má 8 výher v řadě a všechna vítězství navíc získal před limitem – 4 KO a 4 submise. Nastoupil a předvedl skvělý výkon. Navíc je to šampion organizace Jungle Fights, takže se připravoval na pěti-kolový zápas. Kde najdete kluka, kterému je 20 let a má na kontě tohle? Nikde! Byl mou jasnou volbou, protože tomu jsem nemohl odolat,“ vysvětloval Dana White, proč Silvu upsal, i když jde ještě o mladého bojovníka.

White celkem v posledním díle rozdal 4 kontrakty. Radovali se tak u Gaziev (11-0), Kruschewsky (15-1) a Luciano (5-1-1), která sice v rámci Contenderu „jen“ remizovala, ale Dana v ní prý vidí velký potenciál, který v minulosti viděl v McGregorovi, Rousey nebo O´Malleym.

Liga mistrů tak má 4 nové a hodně zajímavé posily, které se snad výhledově dostanou do akce. Hlavně Silvovi se jistě bude cesta šít na míru, protože by mohlo jít o další velkou hvězdu z Brazílie.
  

White už není prezident UFC

Vedení společnosti TKO minulý týden zazvonilo na zvonek na newyorské burze, aby oznámilo vznik nové veřejně obchodované společnosti, pod kterou spadají značky UFC a WWE. Společnost Endeavor Group Holdings Inc. má v nové společnosti 51% kontrolní podíl. Stávající akcionáři WWE drží 49% podíl. Novou společnost povede generální ředitel Endeavor Ari Emanuel. Vince McMahon, výkonný předseda WWE, bude v nové společnosti zastávat stejnou funkci a údajně kontroluje více než 16 procent hlasovacích práv a celkový podíl v TKO. Dana White, který byl doposud prezidentem, pozici mění a nově má titul „generální ředitel UFC“, k čemuž se vyjádřil na poslední tiskové konferenci.
„Normálně tyhle věci zase nějak výrazně neprožívám. Prostě si jedeme svoje a to je hlavní, ale tohle spojení je jednou z největších událostí v historii sportu. X let už nakopáváme prdele a stejně se dařilo i WWE. Myslím si, že tohle spojení posune celý náš sport na novou úroveň. Jsem rád, že jsme toho součástí. Moc se těším na to, co to přinese. Jsme teď mnohem mocnější.

V rámci spojení jsem si nijak neupravoval podmínky. Ani to, že už nejsem prezident, ale že jsem nyní generální ředitel, nijak neprožívám. Není to pro mě nějaké povýšení. Doposud jsem řídil vše a bude to tak i nadále. Vše mám pod palcem, na tom se nic nemění. Změnila se jen písmena, nyní jsem CEO.
 

Nic jiného se v podstatě nemění. Pořád budeme makat a pořád budeme nakopávat prdele, jako tomu bylo doposud. Jsme nyní jen mocnější a to platí i pro bojovníky, média a všechny, kteří mají s tímto světem něco společného. Mám v hlavě hodně plánů a díky spojení bude snazší je realizovat. 

Performance Instituty nejsou levné. Je to hodně drahá záležitost, ale věřím, že jsou budoucností tohoto sportu. Půjdeme do Afriky, Mexika a tak dále. Budeme vychovávat bojovníky, ale i trenéry a tak dále,“ reagoval Dana na změnu a vysvětlil, co to znamená pro celý sport.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *