Tom Aspinall pro Shorties reaguje na bitvu Martin Buday vs Jake Collier

Aspinall Buday Collier

Už v polovině března jde na velké akci UFC 286 znovu do akce Lajoš Klein, který se utká s Herbertem. O měsíc později měl jít do boje i týmový kolega Martin Buday, ale jeho souboj s Collierem se nakonec přesunul. Naštěstí však nejde o nijak výraznou změnu. Místo 15.4. na souboj Buday vs Collier dojde 29.4., tedy jde o změnu jen o pár týdnů. Právě s Collierem v minulosti bojoval i Tom Aspinall, kterého se nám na turnaji KSW 79 podařilo vyzpovídat.

UFC nečekaně propustilo hvězdu a oblíbeného bojovníka?

Collier je UFC veterán, který v lize mistrů působí už od roku 2014, ale doposud se nedokázal pořádně prosadit. S téměř železnou pravidelnost totiž střídá výhry a prohry s tím, že aktuálně má na svém kontě 2 prohry v řadě. V minulosti například bojoval s takovými jmény, jako je Arlovski, Sherman, Aspinall, Villante, Clark a mnohými dalšími. Na kontě má celkem 21 zápasů, ze kterých si odnesl 13 výher a 8 proher.

Martin Buday má sice na kontě zápasů méně, ale zato má mnohem lepší bilanci. V průběhu kariéry totiž prohrál jen jednou a to před 5 lety s Espinem, který v rámci UFC padl jen s Romanovem. Aktuálně tak má Bady na svém kontě sérii 10 výher v řadě s tím, že dvě získal v lize mistrů.
Jeden z tvých předchozích soupeřů, Jake Collier (Aspinall zvítězil na KO za 45s) se utká se slovenským bojovníkem Martinem Budayem…

Opravdu? To je zajímavý zápas!

Je to tak. Sdílel jsi s Collierem klec, jak bys ho popsal fanouškům?

Collier je v mých očích opravdu tvrďák, hodně toho snese a je to jeho velká přednost. Je skvělý test pro každého bojovníka, často ale střídá výhry a prohry, takhle nějak vypadá celá jeho UFC kariéra.

Bude bojovat o udržení v UFC, prohrál 4 z posledních šesti utkání.

Zajímavé. Myslím, že je opravdu nebezpečný a pokud bude opravdu bojovat o kontrakt, očekávám ho ještě nebezpečnějšího. Pěkný matchup.

A k dnešnímu turnaji KSW 79. Co bys pověděl k titulovému zápasu týmového kolegy, Phila De Friese?

Proběhlo to tak dobře, jak jen mohlo. Jsem za ten výkon moc rád a asi opravdu ani nemohl být lepší. Takhle jsme si to přáli.

A očekával jsi takový průběh? Nebo vyrovnanější?

No rozhodně jsem očekával vyrovnanější utkání. Myslel jsem, že pro Phila bude Duffee opět nebezpečný protivník. Ale Phil udělal takový výkon, že to vypadalo jednoduše.

A závěrem: Poprvé v České republice, jaká je to zkušenost?

Všechno jsem si užil! Turnaj, atmosféru… A pivo! Zkusil jsem, ale dnes večer jich asi ještě pár padne.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *