Tohle Pereira neuvidí rád! Jiří Procházka vyrazil na ledový kemp za UFC veteránem

Zatím sice není jasné, kdy se Jiří Procházka dostane zpět do akce, přičemž se spekuluje o prosincovém turnaji UFC 296, což však zatím nebylo oficiálně potvrzeno, ale přípravy na další titulovou bitvu jsou i přesto v plném proudu. Jiří nějakou dobu strávil v Thajsku, kde měl hodně technicky zaměřený kemp, a nyní vyrazil na ledový Island, kde spojil síly s UFC legendou, což asi případný soupeř Alex Pereira neuvidí úplně rád.


 

Tak to je škoda! Organizace OKTAGON MMA to tentokrát nedokázala

„Skvělá technická práce s Jiřím Procházkou v týmu Mjolnir MMA. Má neuvěřitelný pohyb. Přeji mu jen to nejlepší,“ chválil UFC veterán a legenda Gunnar Nelson, který v minulosti hodně trénoval s Conorem McGregorem, kterého učil boj na zemi a na oplátku si od něj „vypůjčil“ karate postoj, kterým Ir v minulosti hodně proslul.

Nelson sice v poslední době není zápasově až tak aktivní, ale stále je to skvělý a hlavně šikovný borec. Celkem má na kontě 19 výher s tím, že 13 dokázal získat před limitem nějakou submisí. Je tedy jasné, na co se s Jiřím zaměřuje. Pokud se totiž potvrdí, že bude Jiřího soupeřem Pereira, na čemž se všichni shodují, tak se bude zem jistě hodit. Je to totiž oblast, kde by měl mít Alex stále největší mezery, i když na nich jistě s trenérem a kamarádem Gloverem Teixeirou intenzivně pracuje.

Nelsona jsme naposledy viděli v boji v březnu tohoto roku, kdy via armbar ukončil Barberenu, se kterým následně bojoval i Mach Muradov. Doufejme tedy, že Gunni předá Jiřímu část svých znalostí, které BJP implementuje do svého už tak pestrého arzenálu.

   

   

   

      

BJP na boji na zemi hodně pracuje, takže si vzal do týmu cennou posilu

„Hlavně jsem potřeboval člověka, co mi dokáže podrobně popsat můj způsob boje. Podívat se na něj selským rozumem. Jednoduše a jasně. Co nejčastěji dělám za chyby, jaké jsou možnosti a jak jim předejít,“ vysvětlil Jiří Procházka pro Sport.cz, proč do svého týmu přijal elitního zemaře Jana Stacha, který například pomáhá i Dvořákovi, Bledé a dalším elitním domácím jménům.

„Už jsme se potkávali dlouho, ale budou to zhruba dva měsíce, co jsem Honzu oslovil s tím, že bych chtěl do týmu přibrat jednoho člověka, co se opravdu specializuje na zem/wrestling. Kontaktní formu. Takového člověka jsem tam potřeboval a je to správný impuls do přípravy. O to víc mě baví na tom makat. I když pravděpodobně můj další soupeř bude postojář, tak chci být připraven na jakoukoliv formu.“

     

Jiří je samozřejmě primárně postojář, ale například v posledním titulovém souboji s Teixeirou jasně dokázal, že umí bránit, ale i hrozit i na zemi. Však se mu podařilo uškrtit specialistu na boj na zemi.

„Myslím, že Jirka rád věcem rozumí, má rád, když jsou věci jasné, přímočaré a není tam moc zbytečné omáčky a komplikovaných variant. Chci mu předat principy, aby díky své kreativní povaze a tomu, jak rád některé situace řeší po svém a neortodoxním způsobem, je mohl následně vyřešit jak chce,“ doplnil Stach, že nechce BJP nijak zásadně přetvářet, ale že mu chce dát další nástroje, které pak může využít ve svém neortodoxním stylu. 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *