Tohle je důvod, proč Khabib Nurmagomedov nikdy nešel do vyšší váhové kategorie?

Khabib

Vždy, když MMA komunita řeší, kdo je GOAT, tedy nejlepší bojovník všech dob, samozřejmě padají jména jako Jones, GSP, Silva, Emelianenko a nebo Nurmagomedov. Právě poslednímu jmenovanému se však často vyčítá, že vlastně kariéru ukončil moc brzy a i když dokázal vyhrát 29 zápasů v řadě, tak ho jen těžko řadit vedle takových jmen, jako je například Jones, který drží rekord v počtu vyhraných titulových soubojů a který dlouhodobě bojoval s těmi nejlepšími s z nejlepších. Orel se navíc doslova mučil, aby splnil limit lehké váhy, kde pak měl v zápasech obrovskou váhovou převahu, kterou dokázal mistrně využít. Několikrát se sice mluvilo o možném přestupu do welteru a souboji například s St-Pierrem, ale nakonec na to nikdy nedošlo. Proč? Kontroverzní bojovník nabízí důvod.

Gábor Boráros bohužel dostal stopku i od další organizace

„Nikdy nepřišel do welteru, protože jsem tady já,“ řekl Covington pro My MMA News. „Nechtěl se mnou bojovat. Věděl, že bych mu stylově vůbec neseděl. Jsem totiž mnohem komplexnější a snadno bych ubránil jeho pokusy o takedowny. Posté bych na něj neustále tlačil a nenechal bych ho vydechnout, takže by se dřív a nebo později prostě zlomil. To je to, co umím a čím soupeře ničím. Zničil bych ho. On i Makhachev by tedy měli držet hubu, protože bych s nimi vytřel podlahu.

Khabib i Islam měli a mají úspěch jen díky tomu, že jsou ve správný čas na správném místě. Dokázali bojovat s borci, kteří neměli zápasnickou minulost. Kdyby bojovali s borcem, který byl zápasníkem na úrovni USA, třeba olympijským zápasníkem, dostali by na frak. Ani by si neškrtli. Americký zápas je mnohem lepší, mnohem revolučnější a prostě lepší styl zápasu, který v UFC funguje. Tihle kluci toho prostě dokázali využít. Správný čas, správné místo a správné zápasy.“

Během nedávného podcastu na svém kanálu na YouTube Bisping naopak vysvětliloval, proč by Nurmagomedovův náhlý odchod do sportovního důchodu neměl mít vliv na jeho pozici nejlepšího zápasníka všech dob. 

„Jediný argument proti tomu, aby byl GOAT, je ten, že nezůstal dostatečně dlouho. No a co sakra?“ řekl Bisping o Nurmagomedovovi. „Nasbíral rekord 29-0, byl neporažený a odešel do sportovního důchodu v nejlepší formě. Způsob, jakým ty zápasníky ukončoval, určitě musíme zmínit Gaethjeho a Poiriera, to bylo neuvěřitelné. Prostě „demoliční koule“ techniky, síly a sebevědomí. Khabib byl tak sebevědomý a dokázal dostat Dagestán na mapu. Určitě se o něm musíme bavit jako nejlepším zápasníkovi v historii,“ dodal Bisping.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *