To zní fér! Nebude to sice zadarmo, ale můžeme mít dalšího zástupce v UFC

UFC

Během minulých prázdnin se v podstatě počítalo s tím, že budeme mít v UFC další dva zástupce. V rámci show Contender Series se totiž představily dva super talenty domácí scény Tereza Bledá a Matěj Peňáz. Navzdory očekáváním to však dopadlo tak, že ani jedno jméno smlouvu nedostalo, i když Bledá pak nakonec přeci jen nabídku s odstupem dostala. U Matěje to bylo bohužel horší, protože tomu se souboj vůbec nepovedl. Soupeř ho totiž hned na začátku zápasu zamkl do škrcení, ze kterého se už Money nedokázal dostat a připsal si tak první prohru. Nedávno se navíc nepříjemně zranil, ale nakonec se na něj přeci jen usmála štěstěna.

Conor McGregor naštvaně reagoval na šokující prohru Lucie Pudilové?

„Matěj Peňáz? Kolem něj se znovu dějí velké věci. Opět nás kontaktovalo UFC. Vedení ho chce znovu vidět v Contender Series. Máme už na stole srpnové datum i soupeře, což je velice dobrý postojář a šampion organizace, která je známá hlavně v USA. Zatím to nechci víc konkretizovat, ale Matěj Peňáz má datum a soupeře. UFC by ho zkrátka znovu rádo vidělo v Contenderu,“ prozradil totiž přední manažer Majerčík v hodně zajímavém rozhovoru, jehož plné znění najdete níže.

Vedení UFC tedy mělo Matěje stále v hledáčku a nyní se ozvalo v souvislosti s další sérii oblíbené show, která může být pro mnohé bojovníky a bojovnice klíčovým krokem do UFC.

Bohužel to však samozřejmě znamená, že nejspíš na nějakou dobu znovu přijdeme o duel Peňáz vs Čepo, který měl vévodit blížícímu se turnaji OKTAGON 42 v Bratislavě. Jak už však zaznělo, Matěj se hodně ošklivě zranil a byl tak nucen odstoupit.

Do Bratislavy se však Matěj prý chystá alespoň jako divák, takže bude mít šanci sledovat další zápas svého rivala, který má před sebou další zajímavou bitvu.

Uvidíme tedy, jak se nakonec vše vyvine, ale pomalu se zdá, že nám bitva Peňáz vs Čepo prostě není souzená a že jde o OKTAGON obdobu duelu Khabib vs Ferguson, který se plánoval hned několikrát a dokonce jsme mu byli hodně blízko, ale nakonec se vždy něco pokazilo.
Celý rozhovor s manažerem Majerčíkem, který dal nahlédnout do blízké budoucnosti svých svěřenců

Dobrý den, už za týden má Martin Buday další UFC zápas, ve kterém bude mít šanci navázat na předchozí úspěchy. V jakém složení vlastně tým vyrazil a jaká je obecně nálada a hlavně forma?

Zdravím, ano, Martin Buday má za týden další zápas. Tentokrát se tým rozhodl, že poletí 10 dní před zápase, aby byl prostor pro pořádnou aklimatizaci a dělání váhy, protože Martin měl bohužel znovu zdravotní problémy. Klasicky měl opět COVID, jak už je u něj dobrým zvykem.

Nálada v týmu je jinak výborná. Složení je jako u minulých zápasů, kdy se slavil úspěch, tedy hlavní trenér Úškrt, trenér postoje Kuruc a trenér země Kováč. Badymu podle mě bude soupeř vyhovovat. Samozřejmě ho nijak nepodceňujeme, v prvním kole bývá extrémně tvrdý. Ve svém posledním souboji s Barnettem to rozjel v prvním kole a mále doručil ukončení, ale zatavil se a nakonec prohrál. Začátky zápasu však má velmi dobré a nebezpečné. Bady si na to bude muset dát pozor. 

Bady má za sebou přípravu v domácích gymech, ale vyrazil i do Polska do ANKOSu. Připravený je skvěle. Je na tom dobře kondičně i silově, takže už to jen musí přetavit do zápasu.
Martin to má aktuálně v UFC 2-0. Dá se říct, že mu případná výhra zajistí další smlouvu?

Víceméně se dá říct, že Bady po tomto zápase získá novou smlouvu. V UFC je zvykem, že se nová smlouva řeší před posledním zápasem, který v kontraktu zbývá. Bady má za sebou dva zápasy a nyní jde do třetího. Samozřejmě je nyní extrémně důležité, jak ten souboj dopadne. Od toho se pak budou odvíjet podmínky dalšího kontraktu. Věříme, že by mohlo dopadnout ukončení, díky čemuž by pak Bady dostal to, co si zaslouží, tedy výhodný kontrakt, co se týče i finanční stránky.

Stáj Mayerson Management pod svými křídly sdružuje celou řadu elitních domácích bojovníků a bojovnic. Můžete zhodnotit, jak se zatím v roce 2023 dařilo?

První čtvrtletí roku 2023 pro nás nebylo nijak extra úspěšné. Zápasy měli například Klein, Úškrt, Paradeiser a nebo Smolková. Všichni dobře víme, že Lajoš nakonec přivezl remízu. Rado neuspěl v prvním kole projektu Tipsport Gamechanger, ale i tak považujeme za úspěch, že si v tomto projektu vybojoval svoje místo. Veronika předvedla fantastický výkon v americké organizaci UFL. Sice původně z turnaje vypadla, ale díky výbornému výkonu a nesplnění váhy na straně soupeřky dostala šanci jako lucky loser, takže se do turnaje vrací. Jediný, kdo zachraňoval čest managementu, byl ve výborné formě bojující Rony, který v Mnichově ukončil Šikiće.

Když už jsme u té minulosti, můžete nastínit i nejbližší budoucnost, co například bojovníky a bojovnice v blízké době čeká?

Určitě, co se týká novinek, tak to vezmu postupně. Z toho, co se rýsuje, mohu říct, že nás čeká doslova fantastické období. Lajoš Klein, jak se už brzy dozvíte, bude v podstatě za pár týdnů bojovat se skutečnou legendou UFC. Na tento zápas se všichni opravdu velmi těšíme.

Jak už jsme zmiňovali, příští týden jde do boje Buday. Znovu zopakuji, že je výborně připravený a že si jde vybojovat nový a výrazně lepší kontrakt, hlavně co se týká finančních podmínek.

Vojto Barborík je ještě stále po operaci, takže rehabilituje. Jeho další zápas tak přijde někdy v září, říjnu nebo obecně kolem podzimu.
Matěj Peňáz? Kolem něj se znovu dějí velké věci. Opět nás kontaktovalo UFC. Vedení ho chce znovu vidět v Contender Series. Máme už na stole srpnové datum i soupeře, což je velice dobrý postojář a šampion organizace, která je známá hlavně v USA. Zatím to nechci víc konkretizovat, ale Matěj Peňáz má datum a soupeře. UFC by ho zkrátka znovu rádo vidělo v Contenderu.

Rado Úškrt. Jak už jsem říkal, ten si vybojoval účast v projektu Tipsport Gamechanger. MMA ho zase hodně baví. Sice to nedopadlo tak, jak jsme si představovali, ale první půlka zápasu byla velice dobrá. Řešil se další OKTAGON zápas, ale právě skrze to, že vyrazil s Badym do USA, nedopadla Bratislava ani Praha. Rozhodli jsme se tedy přijmout nabídku od FABRIQ, kde to bude zajímavý zápas se zahraničním OKTAGON veteránem. Půjde o zajímavý souboj na začátku června.

Marek Mazúch má před sebou další OKTAGON zápas, ve kterém se střetne se zajímavým soupeřem. Už brzy se určitě duel zveřejní.
Rony Paradeiser jde v Oberhausenu se zkušeným anglickým veteránem, který má za sebou zápasy v celé řadě předních organizací. Rony si chce pojistit svou titulovou šanci. 

Roman Paulus má příští týden zápas v Bratislavě. Bude to souboj svou mladých talentů, který slibuje hodně zajímavou podívanou.

A nakonec Veronika Smolková, která se představí v květnu ve druhém kole turnaje UFL, kde si zatím udělala skvělé jméno, díky čemuž dostává další šanci.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *