To se naučil od Jona Jonese? Israel Adesanya má problém a míří před soud

Adesanya Jones

Aktuálně už jsou oba borci v podstatě přátelé, což dokázalo nedávno setkání, ale není to zase tak dávno, do sebe Israel Adesanya a Jon Jones poměrně ostře pálili. Adesanya například využil toho, že byl Jones přistižen při řízení pod vlivem, což byla tehdy velká kauza. Nyní však má máslo na hlavě, protože se sám dostal do nepříjemného problému, který může poškodit jeho jinak dobrou pověst.


 

Promotéři Marhanský a Novotný se potkali tváří v tvář a bylo dusno! Co se stalo?

Israel Adesanya byl zastaven hlídkou a obviněn z řízení pod vlivem alkoholu pouhé tři týdny před prohrou se Seanem Stricklandem na turnaji UFC 293.

Ke zmíněnému incidentu sice došlo už 19. srpna v novozélandském Aucklandu, ale zpráva o obvinění se dostala na veřejnost až poté, co se Adesanya v pondělí ráno dostavil k soudu, aby přiznal vinu.

V soudních dokumentech se uvádí, že ´The Last Stylebender´ podstoupil „důkazní krevní test“ a neprošel s výsledkem 0,87 – 0,37 nad novozélandským limitem 0,5 promile. Pro srovnání, v České republice v tomto ohledu neexistuje žádná tolerance, takže by Adesanya limit přesáhl o 0,87 promile.
       

Není úplně jasné, jak přesně byl Adesanya dopaden. Podle ESPN byl Izzy na cestě domů z večeře s přáteli, když „narazil na jednotku náhodné dechové kontroly“, což znamená, že prošel kontrolním stanovištěm.

U soudu, který proběhne 10.1., tak bývalému šampionovi hrozí až 3 měsíce ve vězení a nebo pokuta 4 500 dolarů, tak uvidíme, jak to nakonec dopadne, ale s ohledem na to, že nedošlo k žádné nehodě ani ohrožení dalších osob, by vše mohlo být vyřešeno jen pokutou. Je však jasné, že tak či tak si Izzy od MMA komunity hodně vyslechne, protože poté, co se vysmíval Jonesovi, má máslo na hlavě.
      

Adesanya nedávno prolomil ticho ohledně prohry se Stricklandem

„Jak jsem se v tom souboji cítil? Jako ve zlém snu,“ řekl Adesanya na svém YouTube kanále, kde se o celém souboji hodně otevřeně rozpovídal.

„Nebyla to noční můra. Noční můra je něco jako: ‚Do prdele, do prdele‘. Noční můra je, že se bojíte. Byl to takový ten pocit, kdy chcete dát ve snu někomu pěstí, ale vlastně to nejde. Máte ruce jako nudle. Takhle jsem se cítil – jako ve zlém snu. Po souboji jsem měl hodně špatný pocit, ale když jsem se pak na zápas díval znovu a probral jsem to s trenérem, tak se stále cítím sebevědomě.
     

Kvůli jeho tlaku jsem se prostě nedokázal dostat do rytmu. Když už jsem si něco chystal, tak tam byl jeho trenér, který vše dobře četl a varoval ho. Začal jsem si připravovat kop a on mu hned hlásil, ať dává pozor na kop. Z jejich strany to byla skvělá taktika a její provedení. Já jsem se zkrátka nedokázal přizpůsobit za chodu.

Říkal jsem to už před zápasem, že je jeho styl opravdu jedinečný a neortodoxní, takže jsem nebyl schopný najít cestu, abych ho trefil. Nepsala mi ani přední, s čímž většinou nemám problém. Dokážu najít bradu. Jsem si tím velmi jistý, ale jeho styl byl prostě dobrý. Byl dobrý. Dobrá obrana a dobrý útok, dobře zvládnutá hra.“

Adesanya tedy uznal kvality soupeře a přiznal, že mu souboj zkrátka nevyšel a že na soupeře nenašel recept, což se mu stalo osudným.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *