To je řeč! Justin Gaethje po KO od Hollowaye rozhodně nehází flintu do žita
Bývalý držitel titulu BMF Justin Gaethje plně akceptuje svou knockoutovou prohru s Maxem Hollowayem na jubilejním UFC 300, stejně jako okolnosti, které se změnily před i po ní. Mnoho fanoušků a odborníků se ptalo, proč Gaethje (25-5) přijal zápas o titul BMF s Hollowayem na historické kartě UFC 300 v Las Vegas, když měl tak silnou pozici titulového vyzyvatele v lehké váze.


Pavol Neruda kriticky reaguje na Wanlissovu nechutnou oslavu KO

Islam Makhachev i Khabib Nurmagomedov řekli serveru MMA Junkie poté, co byl ohlášený zápas Gaethje vs. Holloway, že tento zápas nemá žádný smysl. Pro Gaethjeho se odehrál ten nejhorší možný scénář, protože utrpěl porážku a navíc ho Holloway pouhou sekundu před koncem zápasu knockoutoval. Výsledkem je, že Dustin Poirier, kterého Gaethje knockautoval na turnaji UFC 291, vyzve Makhacheva na souboj o titul lehké váhy na turnaji UFC 302 1. června v Newarku v New Jersey, a Gaethje je nyní od titulové šance dál než za poslední roky. 

„Myslím, že spousta lidí na mém místě by se rozhodla zápas s Hollowayem nepřijmout,“ řekl Gaethje Mathewovi Riddleovi z MMA Knockout. „Nelituji toho. Užil jsem si tolik zábavy. Myslím, že to byla tak obrovská, historická karta pro UFC, a být její součástí, udělat nejlepší zápas na této kartě, to bude žít navždy. Byl to obrovský risk. Neuspěl jsem a kdybych ten zápas vyhrál, bral bych ten zápas proti Makhachevovi. Ale taková je prostě tahle hra.“
Navzdory kruté porážce zůstává Gaethje v nejnovější aktualizaci žebříčku lehké váhy UFC na 3. místě. V 35 letech a s přibývajícími zraněními je další kapitola pravděpodobně stejně důležitá jako každá jiná. A realita mu není lhostejná. 

„Určitě je to definice války, obzvlášť když mě takhle uspal, to se do ní určitě počítá,“ řekl Gaethje. „Ale ještě jsem neskončil. Budu bojovat i v budoucnu a tohle je jediný způsob, jak bojovat. I kdybych chtěl změnit způsob svého boje, tak to opravdu není možné. Takhle prostě zápasím. Takhle jsem bojoval už od dětství. A tak až tam příště nastoupím, ‚bude to nejlepší živá show na světě‘. Uvidíme, jestli budu mít stejně dobrého tanečního partnera, jako byl Holloway, ale moje záměry budou stejné,“ dodal Gaethje.

 
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *