To by leccos vysvětlovalo! Šampion Jiří Procházka byl terčem cíleného udání?

Jiří Procházka
V Las Vegas, kde finišuje přípravu na blížící se titulovou odvetu s Glovrem Teixeriou, má prý zatím klid, ale nedávno se řešilo, že je Jiří Procházka pod extrémním náporem ze strany anti-dopingové agentury USADA. Ta ho v rozmezí jednoho měsíce podrobila více než 20 testům, tedy ho testovala téměř každý jeden den, což je nevídané. Zatímco Jiří má za rok 2022 přes 50 testů, tak ostatní intenzivně testovaní borci jich nemají ani 20. Proč tedy takový nátlak? David Dvořák nabízí možné vysvětlení.
Trenér André Reinders hodně stručně reaguje na prohru Terezy Bledé

„Popravdě to absolutně nechápu a nerozumím tomu. To už je jako kdyby ho někdo udal, jinak si to nedovedu vysvětlit, UFC by tohle jinak nedělalo. Moje domněnka je taková, že ho někdo nahlásil ohledně podezření, že užívá nějaké zakázané látky. Nikoho v historii tolikrát nekontrolovali a pochybuju, že do budoucna i budou,“ nabídl David Dvořák názor pro Sport.cz.

Jiří samozřejmě situace společně s managementem řešil a pídil se, proč je nutné tak časté testování, ale v podstatě mu bylo jen odpovězeno, že na to má agentura právo. To je sice pravda, ale testování by mělo mít nějaké limity, aby zbytečně nenarušovalo život a hlavně tréninkový plán daného bojovníka.

Už takhle musí bojovníci každý jeden den vyplňovat svou polohu, kde pak musí být k zastihnutí, jinak může být zle, což David bere jako nutné zlo, „Je to blbý. Kor v momentě, kdy člověka antidopingová kontrola třikrát za sebou nezastihne na místě, které jim nahlásil, že v danou dobu bude. Člověk pak dostane stopku, jako kdyby dopoval, což ve finále vychází na tři měsíce až dva roky. Pro spoustu lidí to může být i konec kariéry. Je potřeba to fakt hlídat a vyplňovat. Já to beru jako nutné zlo našeho sportu, ale nedá se nic dělat. Nemám to rád, radost z toho nemají ani ti pracovníci, protože vědí, že nechceme být kontrolovaní a oni sami nás nechtějí furt otravovat. Nedá se ale svítit.“

A kolik například testů za celou dobu v UFC absolvoval právě David Dvořák? „V UFC jsem necelé tři roky, za tu dobu jsem podstoupil sedmnáct kontrol, což je ještě dobré. Na UFC poměry dobré.“
 

Jiří přijímá pranýřování, protože ví, že je čistý

„Tohle byla asi dá se říct jedna z největších zkoušek, protože když u vás zvoní ob den kontroloři s tím, že vás nenechají vyspat, protože vás většinou budí kolem 6 hodiny a chtějí dva vzorky krve a jeden vzorek moči, tak je to minimálně na 45 minut až hodinu. Hodinu se jim musíte věnovat. Byla to trochu zkouška. Řešili jsme to i na všech frontách a nakonec se došlo stejně k tomu, že na to mají právo a mohou si v tomto ohledu dělat jakoby, co chtějí. Jestli mě takto pranýřují, tak prosím, pranýřujte a zkoušejte, protože já jsem čistý,“ prozradil pro Sport.cz a další média Jiří Procházka před odletem, že hodně velkou zkouškou pro něj bylo extrémně časté testování.

Počet USADA testů za rok k říjnu 2022:

Procházka – 51

Kape – 15

Usman – 15

Carnelossi – 14

Cirkunov – 14

Magny – 14

Namajunas – 13

Cejudo – 12

Costa – 12

Masvidal – 12


2 komentáře na “To by leccos vysvětlovalo! Šampion Jiří Procházka byl terčem cíleného udání?”

  1. Pingback: Sivák vyhrál, ale pak se hodně zlobil na vyzyvatele, kterého hnal z ringu | Shorties

  2. Pingback: VIDEO: Vašek Sivák naštvaně odmítl výzvu a hnal Soquessu z ringu | Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *