Titulová vyzývatelka UFC nezaplatila svému týmu!

Taila Santos

Bojovnice UFC Taila Santos (19-2) byla dvěma bývalými trenéry a manažerem obviněna, že jim nezaplatila za své tři poslední zápasy v UFC, včetně titulového souboje s Valentinou Shevchenko, Santos však veškerá obvinění odmítá. Jak celou situaci vidí obě strany?

Jak viděli zápas Buday vs Brzeski rozhodčí a co říkají statistiky?

Bývalý trenér a manažer zápasnice Taily Santos Marcelo Brigadeiro tvrdí, že jeho bývalá klientka neplnila jejich smlouvu. Údajně mu nezaplatila procenta za její zápasy s Roxanne Modafferi, Joanne Wood a Valentinou Shevchenko. Brigadeiro řekl magazínu MMA Fighting, že v nadcházejících týdnech podá žalobu.

Marcio Malko, který Santos při těchto třech zápasech vedl, již žalobu podal. Malko v ní uvádí, že mu sice Santos zaplatila za tréninkové kempy s Modafferi a Wood, ale už mu odmítla zaplatit poté, co v červnu vyzvala Valentinu Shevchenko. Podle žaloby Malko požaduje 20 procent z platu Santos, který si odnesla z UFC 275 (182,000 dolarů), celkem tedy 36,400 dolarů. BJJ trenér Patricio Barbosa Farias řekl, že mu po odchodu z Malkova týmu zůstal dluh 2,935 dolarů.

Patricio pro MMA Fighting uvedl, že nemá prostředky na zaplacení právníka, ale 5. srpna podal na zápasnici oznámení na policii pro zpronevěru. V policejní zprávě Farias uvedl, že byl pozván na tréninkový kemp Santos a měl si vydělat 3 % z její nadcházející výplaty a případných sponzorských smluv plus náklady na cestování, ale ani po třech měsících nedostal zaplaceno.

Prohlášení Santos

Santos vydala prohlášení k této situaci. Pokud jde o obvinění Brigadeira, Santos uvedla, že jsou v procesu rozdělení toho, co nazvala “zneužívající” smlouvou. Santos podala na Brigadeira, který byl v té době členem MTK Global, žalobu. Server MMA Fighting získal žalobu podanou v prosinci 2021, v níž Santos tvrdí, že “si ani nemohla přečíst smlouvu nebo si uchovat její kopie” a nemohla pochopit, jak “zneužívající a nezákonné byly klauzule smlouvy”, protože neměla patřičné vzdělání. Santos obviňuje Brigadeira z toho, že se ji snažil v roce 2021 rezervovat proti jiné jím řízené zápasnici v UFC a bez jejího vědomí odmítl jiné bojovnice. Santos ve své žalobě požaduje 4,820 dolarů.

Brigadeiro uvedl, že pro něj byla tato situace velkým zklamáním, protože byl se Santos od jejího druhého profesionálního zápasu. Žila v jeho domě více než dva roky a prý se k ní choval jako k dceři. Ale měli smlouvu, která nebyla dodržena. Teď se rozhodne u soudu, kdo má pravdu a kdo ne.

Pokud jde o Malkovu žalobu, Santos řekla, že nesouhlasí s částkou požadovanou trenérem, tvrdí, že nemají ani podepsaný kontrakt. Také řekla, že vše prokáže u soudu. V případě Fariase označila jeho výroky za “křivé obvinění”.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *