Titulová bitva Hill vs Procházka je v jednání! Jaká data a místa se nabízí?

Procházka Hill

Jiří Procházka i Jamahal Hill v posledních rozhovorech potvrdili, že společně s vedením UFC jednají o titulovém souboji, na který by mělo dojít v následujících měsících. Háček je však v tom, že jsou velké číslované karty poměrně plné a že už svůj hlavní tahák mají. Jaké možnosti jsou ve hře?

Organizace OKTAGON MMA se se svým šikovným nováčkem rozhodně nemaže

„Jiří je připravený jít do boje,“ prozradil Jiřího zahraniční manažer Tim Simpson v rozhovoru s Arielem Helwanim. „Rozhodně se teď nečeká na Jiřího, protože ten už je připravený. Jde spíš o to, že se nyní hledá místo. Aktuálně máme před sebou duel Edwards vs Covington, což je bitva, která si zaslouží být hlavním zápasem. Stejně tak je to se soubojem Hill vs Procházka. Háček je však v tom, že jsou velké turnaje plné.

V září jde nejspíš do akce Adesanya. V říjnu se počítá s Makhachevem. Listopad by zase měl dopadnout Jones. Kam tedy tyhle dva velké titulové zápasy dát, když je všude plno? Samozřejmě jde dát více titulových zápasů na jednu kartu, ale tohle jsou velké bitvy.
Podle toho, co jsem z jednání s vedením pochopil, se nyní čeká na to, jak dopade zápas Whittaker vs Du Plessis. Vítěz by totiž měl jít s Izzym v září. Pokud by to však nedopadlo, tak by se září nabízelo.  Podle mě budeme moudřejší na začátku července, až proběhne turnaj UFC 290. Pak se to celé rozjede. Jiří je však 100%. UFC nám potvrdilo, že jasně plánuje souboj Hill vs Procházka, takže o to se opravdu nebojím.“

Ve hře jsou tedy aktuálně tři velké akce. Jde například o turnaj UFC 293, který se koná 10.9. v Austrálii. Předběžně se počítá s tím, že by mu měl vévodit šampion Adesanya, ale jak Simpson správně poznamenal, čeká se na to, jak tento víkend dopadne souboj Whittaker vs Du Plessis. Existuje totiž reálná šance, že ani jeden z borců nebude na začátku září schopen nastoupit. Dostal by Izzy jiného soupeře a nebo by se tím otevřela šance pro Hilla s Procházkou? To se dozvíme po neděli. Na druhou stranu je však třeba říct, že je možná září na Jiřího, který teprve nedávno doléčil rameno a ještě není v plné přípravě, dost brzo a že by tak měl na přípravu jen hodně málo času.
  

Jako další je ve hře turnaj UFC 294, který se koná 21.10. v Abu Dhabí a který se jeví jako nejméně pravděpodobný. Je totiž jasné, že v této části světa bude UFC sázet na další titulovou obhajobu Islama Makhacheva a jen těžko umístí souboj Hill vs Procházka nad tento zápas.

Jako zatím poslední možnost je turnaj UFC 295, který se koná v listopadu v New Yorku. Na této akci by měl jít znovu do boje Jon Jones, ale to zatím není ani zdaleka jisté, protože duel Jones vs Miocic vázne, takže by GOAT musel jít například s Pavlovichem, což však není tahák pro široké spektrum fanoušků. Právě listopadové UFC 295 zatím na papíře vypadá jako nejreálnější možnost. Uvidíme však, jak se ještě celá situace vyvine.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *