Tak tohle svět neviděl Dojde na souboj dvou MMA promotérů!

MMA

V minulosti jsme vám nabídli mnoho bizarních zápasů, ale nyní si představíme něco, co se opravdu jen tak nevidí. V Polsku se v organizaci Wotore utkají pod speciálními pravidly MMA dva promotéři. Bude to střet šéfů organizací FEN a MMA-VIP. Na jedné straně spoluzakladatel FEN Paweł Jóźwiak a na straně druhé zakladatel MMA-VIP Marcin Najman.

“Silnější pes mr*á,” povzdechl si promotér nad OKTAGON turnajem

V roce 2021 se objevily informace o možném zápase v MMA mezi dvěma promotéry, Marcinem Najmanem (MMA-VIP) a Pawlem Jóźwiakem (FEN). Ovšem zápas byl až nyní oficiálně potvrzen! 21. října se na galavečeru Wotore 6 utká šéf FEN s “El Testosteronem” Marcinem Najmanem. Střet, o kterém se mluví již delší dobu, vyvolává u polských fanoušků doslova elektrizující reakce. Jóźwiak se kromě organizace FEN podílí na projektu Prime Show MMA a po posledním galavečeru PRIME 3 řekl, že zápas s Najmanem je hotový.

Netrénovaný Pawel Jóźwiak ovšem slibuje, že “El Testosterona” porazí. Na potvrzení tohoto souboje se v Polsku čekalo od srpna. Stalo se tak u příležitosti sobotního galavečeru Prime Show MMA 3, projektu, na kterém se mimo jiné odehrál první souboj v telefonní budce v Polsku a na němž se šéf Fight Exclusive Night významně podílí. 

“S Marcinem budeme bojovat 21. října. Půjdu tam a předvedu to nejlepší. Marcin Najman bude ležet, bude bit, bude plakat,” prohlásil ostře šéf FEN. Wotore je proslulé svými souboji bez rukavic, ale tento zápas se bude konat podle trochu jiných pravidel. “Nebudou to úplně holé pěsti. Již bez nadsázky v tomto věku se jako člověk, který zasvětil velkou část svého života budování MMA jako sportu, nezpronevěřím vlastním ideálům. Nebudeme bojovat s holými klouby, ale ani v MMA rukavicích. Z úcty k organizaci budeme zápasit v takových speciálních tejpech. Bude to taková napodobenina rukavice,” prozradil Jóźwiak.

Zkušenosti vs Charakter?

“V tomto boji rozhoduje především charakter a já vím, že ho mám. Možná nemám moc dovedností, Marcin jich má určitě mnohem víc, protože nejsem bývalý bojovník, jsem bývalý ragbista, ale mám srdce bojovat a charakter. Během zápasu to ukážu a myslím, že to bude můj klíč k vítězství nad Najmanem,” zhodnotil prezident FEN. Střet s Najmanem byl domluven na tři kola po třech minutách.

Bývalý dvojnásobný polský juniorský vicemistr v kick-boxu Marcin Najman to v začátku profesionální kariéry zkoušel především v boxu, kde nasbíral bilanci 15-7. Do profi MMA nakoukl v roce 2009 a to hned na galavečeru KSW, kde se střetl s legendárním strongmanem Mariuszem Pudzianowskim. Ovšem tento souboj pro něj neměl dlouhého trvání a skončil po 43 vteřinách. V MMA absolvoval celkem jedenáct zápasů, ale ani jednou se mu nepodařilo porazit nikoho s pozitivní bilancí. Podaří se mu zdolat konkurenčního promotéra, který nikdy nezápasil? 

Zápasy ve Wotore mají nádech minulosti a dost se podobají Vale Tudu, které bylo předchůdcem dnešního MMA. Navíc organizace Wotore pořádá turnaje na zajímavých místech a atmostéra je zde hodně syrová a celkově galavečer působí velmi zajímavě. Ostatně posuďte sami.  

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *