Tak to nevypadá dobře! Šampion Jon Jones byl nakonec zatčen

Šampion těžké váhy UFC Jon Jones má opět problémy. Jones je momentálně sportovně neaktivní a během pauzy si léčí zranění ramene. Nyní se však zdá, že se šestatřicetiletý zápasník opět dostal do potíží. Jones hned několikrát sliboval, že se změní a opravdu to tak vypadalo, ale nakonec vždy přišla nějaká další kauza. Dnes v noci přišla z USA zpráva, že Jones vyhrožoval smrtí dopingové komisařce.


RedFace navzdory ostré kritice doslova obletělo svět! Nový Epic FC?

Komisařka, který stížnost podala, pracuje pro agenturu Drug Free Sport International, která se po ukončení spolupráce s USADA stará o UFC testování. Incident se údajně stal minulý měsíc, ale komisař obvinění vznesl až teď. Podle zmíněného zdroje policie už celý případ vyšetřuje. Doposud však nebylo vydáno žádné oficiální stanovisko.

Zprávy ze zahraničí zatím naznačují, že 36letý Jones vyhrožoval komisařce zabitím a dokonce jí vzal telefon. Incident se odehrál v Albuquerque a celou záležitost vyšetřovala místní policie. Jones byl podle serveru Sky Sports nakonec zatčen a bude předvolán k soudu kvůli obvinění z napadení a vyhrožování smrtí agentce provádějící dopingové testy.
Paní komisařka Martinez tvrdí, že se Jones kvůli procesu testování na drogy rozčílil, vzal jí telefon a přiblížil svůj obličej k jejímu a řekl: „Proč kurva chodíte tak brzy? Víte, co se stane lidem, kteří přijdou ke mně domů? Skončí mrtví.“ Podle policejní zprávy Jones později s s druhým komisařem panem Romerem odešel a vrátil se se vzorkem moči. Paní Martinez uvedla, že pan Romero vypadal vyděšeně a bledě, když se vrátil z odběru vzorku moči.

Paní Martinez dodala, že chtěla schůzku ukončit, ale obávala se, že to zhorší Jonesovu náladu, protože neposkytnutí vzorku moči může vést k pokutě od UFC. Uvedla, že po setkání chtěla prosadit, aby bylo proti šampionovi těžké váhy vzneseno obvinění, i když ji od toho její nadřízený odrazoval a řekl, že počká na reakci UFC. Jones na Instagramu zveřejnil dlouhé prohlášení, v němž uvedl, že byl „frustrován neprofesionalitou“ obou antidopingových agentů, ale trvá na tom, že jejich setkání skončilo „přátelsky a smírně, vůbec ničím prý nevyhrožoval“.
Jones reaguje a nabízí důkaz

„Chci se vyjádřit ke zprávám o tom, že jsem údajně vyhrožoval smrtí anti-dopingovému komisaři a vzal mu telefon. Chci upřesnit, že existuje videozáznam, na kterém oba komisaři po testování odcházejí z mého domu, kde jsme si ještě plácli a objali se. Přestože jsem byl frustrovaný z neprofesionality a z frustrace jsem použil vulgarismy, skončilo to přátelsky a smírně, vůbec nic výhrůžného. Ve skutečnosti jsem doma slavil narozeniny kamaráda a věřím, že je naprosto normální slavit v pohodlí domova.

Musím však říct, že tento konkrétní komisař  se choval dost neprofesionálně a dokonce porušil standardní protokol spolu se zákony HIPAA. Za dvacet let, co se podrobuji v testovacím programu, jsem se s takovým pracovníkem ještě nesetkal,“ reagoval Jones, který nabídl i video z momentu, kdy komisaři z jeho domu odchází.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *