Tak to je nádhera! Martin Buday se jako první Slovák dostal do UFC TOP 15

Martin Buday

Martin Buday zatím v UFC předvádí naprosto spanilou jízdu. Ne vždy se to obešlo bez kontroverze, ale na to se historie neptá. Hlavní je, že má Bady aktuálně na svém kontě 4 výhry v řadě, což je hned po Pavlovichovi nejvíce v divizi. V posledním zápase se mu navíc podařilo vytoužené ukončení, když Parisiana upáčil na konci prvního kola. I díky tomu nyní poskočil v UFC žebříčku a jako první Slovák se tak dostal do prestižní TOP 15.


Kozma sice padl, ale i tak vydělal balík! Kolik si z pyramidy odnáší?

Už po poslední výhře se spekulovalo o tom, zda se Martin Buday jako první Slovák nedostane do prestižní TOP 15, ale tehdy se to ještě nepodařilo. UFC však v návaznosti na jednotlivé akce žebříčky stále aktualizuje a nakonec došlo i na Badyho. V návaznosti na turnaj UFC Noche, kterému vévodila titulová odveta Grasso vs Shevchenko 2, se totiž Martin Buday dostal na 15. místo UFC žebříčku těžké váhy a vystrnadil tak Nascimenta, který naposledy velice rychle padl s Lewisem.

Buday je tak prvním Slovákem, který se dostal do prestižního klubu. Pokud se však Kleinovi bude i nadále dařit tak, jako doposud, tak může Martina výhledově „dohnat“. Jak aktuálně žebříček těžké váhy vlastně vypadá?

C Jon Jones

1 Ciryl Gane
2 Sergei Pavlovich
3 Stipe Miocic
4 Tom Aspinall
5 Curtis Blaydes
6 Alexander Volkov
7 Serghei Spivac
8 Tai Tuivasa
9 Jailton Almeida
10 Derrick Lewis
11 Marcin Tybura
12 Jairzinho Rozenstruik
13 Alexandr Romanov
14 Marcos Rogerio De Lima
15 Martin Buday

Zatím je to samozřejmě jen spekulace, ale je možné, že tak Martina v příštím souboji uvidíme s někým z TOP 15, což by slibovalo hodně zajímavou podívanou.

  

Jak to Bady vidí s dalším zápasem?

„Už v kleci jsem říkal, že pokud by se objevila možnost bojovat s někým z TOP 15, tak bych přijal. Stejně tak se však nebráním někomu mimo špičku. Jsem pořád hodně mladý bojovník, takže si uvědomuji, že musím nasbírat zkušenosti. Uvidíme, jak se to vyvine. Pokud by se nabídl soupeř z TOP 15, tak bych výzvu rozhodně přijal, ale pokud ne, klidně si to dám s někým níže postaveným,“ rozpovídal se Buday po posledním souboji, že by před výzvou z TOP 15 neuhnul, ale že by se rozhodně nebránil dalšímu soupeři mimo špičku, aby nasbíral další cenné zkušenosti. Bady tedy na celou věc pohlíží hodně střízlivě a nikam nespěchá. 

„Buday vs Lewis,“ vtipkoval na to konto například Belal Muhammad, což by byl samozřejmě hodně zajímavý zápas, ale na soupeře takového kalibru má Martin asi přeci jen ještě čas.

  

„Rád bych tento rok bojoval ještě jednou. Je mi docela jedno, kde to bude, ale rád bych se ještě vrátil do boje,“ potvrdil Martin, že rozhodně nevyhlíží odpočinek, ale naopak by rád naskočil do další přípravy a posléze i do zápasu, ve kterém by měl šanci připsat si pátou UFC výhru v řadě.

Do konce roku je ještě spousta času a těžkých vah přeci jen není tolik, takže je klidně reálné, že by se někdy na listopad nebo prosinec našel nějaký soupeř.


1 komentář na “Tak to je nádhera! Martin Buday se jako první Slovák dostal do UFC TOP 15”

  1. Poslední zápas byl od Badyho skvělý výkon. když se podívám na jména před ním, je opravdu ve společnosti velkých „zabijáků“. Bady má charizma, jeho hrudník je impozantní a pokud by zamakal na fyzičce a sundal na zápasových 115 – 120 kg (sundal ze sebe 5 kg tuku, kterého má dost) top 5 je dosah. Respekt pro Badyho. U nás by ho ale porazil i Vemola 🙂 🙂 :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *