Tak pozor! Matavao má varování pro Karlose Vémolu i všechny fanoušky

Matavao Vémola

Nyní už všichni nastalou situaci berou jako fakt, ale není to tak dávno, co domácí MMA komunita hodně rozpačitě přijímala souboj Vémola vs Matavao, který bude součástí turnaje OKTAGON 41 v Liberci, který nás čeká už za dva týdny. Fanoušci totiž nevěří, že má Matavao šanci Terminátora ohrozit, což však s odkazem na poslední výkony rozporovali Ondřej Novotný i Pavol Neruda. Nyní se k nim přidal i sám Matavao.

„Zbijeme ho, zkasírujeme a ukončíme kariéru,“ potvrdil Růžička bizarní zápas

„Hádám, že většina z vás mě v souboji s Karlosem Vémolou podceňuje. Jen abyste věděli, vypínal jsem jednoho soupeře za druhým a díky tomu jsem se dostal až do Contender Series, kde jsem bojoval o UFC smlouvu. Co ten váš hošík Mazúch? Je to jediný borec v OKTAGONu, který vypl Apolla, ale i přesto jsem ho ukončil hned v prvním kole. Věřte mi, že když trefím, tak jde každý k zemi. Počítejte s tím, že 15.4. znovu udeřím,“ vzkázal Matavao skrze IG profil organizace OKTAGON MMA.

Matavao má rozhodně pravdu v tom, že umí ukončit zápas. Však hned 8 ze svých 10 výher dokázal získat před limitem. Na druhou stranu však byl také ve 4 případech ukončen. Navíc, co se týče Mazúcha, ten bral zápas doslova na poslední chvíli, na což se nesmí zapomínat. I přesto to byl však ze strany Matavaa působivý výkon.

Jak to vidí kurzy? Naprosto jasně. Matavao je s kurzem 9,93 jedním z největších outsiderů v historii OKTAGONu. Ani to však neznamená, že se nemůže prosadit. V MMA už jsme viděli větší překvapení, než že borec s KO úderem trefí a je konec. MMA nám pravidelně ukazuje, že stát se může opravdu cokoliv, ale nejpravděpodobnější verze je taková, že si Vémola dojde pro další výhru v prvním kole. 

 

  

Pavol Neruda si také myslí, že Matavao může překvapit

„Tohle jsme slyšeli už několikrát, že to lidé takhle komentovali a pak to dopadlo přesně naopak. Spíš vycházím z toho, co řekl Attila. Byli jsme spolu na obědě a řekl mi, že je to pro něj brutálně těžký soupeř a že ho klidně může porazit. A když se o Karlose bojí Attila, tak to jasně hovoří o tom, že Al Matavo je legitimní soupeř. Myslím si to samozřejmě i já. Může ho podcenit, Al Matavao to v sobě má. Hodně lidí se ptá, co se stane, když Karlos prohraje s Patrikem. Ale je tu také otázka, co by se stalo, kdyby prohrál už s Al Matavaem. To bude teprve velké ticho v hale,“ rozpovídal se Neruda před časem pro Sport.cz.

A i kdyby Vémola Matavaa porazil, což se očekává, tak o měsíc později následuje výzva v podobě Kincla, kterou Terminátor bere hodně vážně, „Karlos extrémně nerad prohrává. Já jsem sám zvědavý, jak to bude vypadat. Sám všude říkám, že v případě, kdyby Karlos prohrál, tak ho to nijak neovlivní a nijak ho to nesníží jako bojovníka před Attilou. Je to první Čech v UFC, extrémně dobrý zápasník. Má neuvěřitelné skóre, patří do světové padesátky a ničí tu světové hvězdy. Jedna prohra s Patrikem by ho neměla ovlivnit. Ale otázka je, co to skutečně s Karlosem udělá. Je vidět, že má před Kinclem respekt. Bere to se vší vážností. Už před pěti lety, kdy měli první zápas, to bylo těsné. Bojovali tři kola a skončilo to na body. Karlos si určitě uvědomuje, že to bude těžké.“

 

Pirát naopak Matavaovi moc šancí nedává

„Šanci ho vypnout určitě má, ale je jen velmi mizivá. Karlos s ním totiž v postoji bojovat vůbec nebude. Hned to vezme na zem a Matavao tak bude mít vlastně jen jednu možnost, jak ho trefit. A to z ústupu při takedownu, což však samozřejmě bude hodně obtížné. Stát se může všechno, to procento je však velmi nízké,“ rozpovídal se nedávno Pirát Krištofič pro Kaocko.cz.

Pirát se totiž s Matavaem v minulosti utkal a nakonec to nebyl tak jednoznačný zápas, jak se možná čekalo, „Fakt mě překvapilo, jak tvrdý a výbušný Matavao tenkrát byl. Navíc uměl zkracovat vzdálenost, celkově byl v postoji hodně nebezpečný. Ale nemyslím si, že ho Karlos nechá dělat něco takového. V prvních vteřinách ho vezme na zem a pak už to bude na jednu branku.

Výrazně fandit nebudu nikomu z nich. Zase ale musím říct, že Matavao je zlatý chlapec, dobrý kluk. V postoji má tvrdou ránu. Objektivně je však třeba říct, že tam se jejich zápas odehrávat nebude. Zrovna Matavao je zápasník, který typologicky bude Karlosovi hodně sedět. Jak je jeho dobrým zvykem, Karlos ho vezme rychle na zem a tam bude zcela dominovat. Myslím, že s tím nebude mít žádný problém. V pohodě si to pohlídá a vyhraje.“

Úvodní foto via OKTAGON MMA

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *