“Tak pojď, staříku!” obdržel David Dvořák další výzvu na zápas

David Dvořák

Zatím to sice nebylo oficiálně potvrzeno, ale podle hned několika zahraničních zdrojů to vypadá tak, že bychom měli vidět Davida Dvořáka zpět v akci 17.12., tedy týden po titulové bitvě Jiřího Procházky. Ani soupeř zatím nebyl oficiálně potvrzen, ale mluví se o bývalém šampionovi organizace Rizin Kapem, který do UFC vstoupil dvěma prohrami v řadě, ale následně si skrze dvě výhry v řadě spravil chuť. O souboj s Dvořákem se nicméně hlásí další borec, který by se přes Undertakera rád vyšplhal na vrchol divize.

Procházka reaguje na to, že v gymu trénuje s možným vyzyvatelem Ankalaevem

“Tak pojď, staříku! Dejme si zápas,” vzkázal Muhammad Mokaev, který v poslední době vyzval snad všechny borce z TOP 15. V minulosti se samozřejmě zaměřil i na Davida, ale ten na výzvu nijak nereagoval s tím, že Mokaev pro něj zatím není relevantní.

Je však nutno uznat, že se zatím neporaženému mladíkovi v UFC daří. Celkem totiž nastoupil do 3 zápasů, ze kterých si odnesl 3 výhry. První dva výkony byly veskrze dominantní, ale v poslední bitvě se Mokaev přeci jen zapotil. Nakonec však vyhrál ve třetím kole na submisi, ale s výkonem nebyl úplně spokojený.

“Můžu to říct, protože to věděl můj tým, ale asi deset dní před zápasem jsem měl šílenou teplotu,” řekl Mokaev v pořadu The MMA Hour. “Mluvil jsem se svým manažerem a týmem, řekli mi, že možná můžeme požádat o catchweight, nebo také odstoupit. Řekl jsem, že chci určitě zápasit a že si promluvím s lékaři. Kvůli antibiotikům se mi snížila fyzička. Když půjdete na trénink s antibiotiky, tak pochopíte, o čem mluvím. Už jsem se s tím v minulosti vypořádal. I s 50 procenty jsem dokázal vítězit. Porazil bych kteréhokoli z kluků z první patnáctky. Tohle nebyl můj stoprocentní výkon.”

“Víc než zápasu jsem se obával váhy,” pokračoval Mokaev. “Řekl jsem svému týmu, že váhu ještě zvládnu. Bylo to ale hodně těžké kvůli antibiotikům. Moc jsem potom nepřibral. Ukázal jsem ovšem, že mám i plán B. Byl to však padesátiprocentní výkon.”

Mokajev hodně mluvil o své budoucí “slávě” a o tom, že do každého zápasu nastupuje s neuvěřitelným sebevědomím spolu s odvážnými předpověďmi rychlého ukončení. Na otázku, zda cítí tlak, Mokaev pokrčil rameny.

“Jaký tlak? Věřím, že pokud bych znovu bojoval s Malcolmem Gordonem, tak ho ukončím v prvním kole. Byl jsem si tak jistý, že mě nemůže ukončit. Mohl jsem zvítězit na body, co by mohli fanoušci říct, když jsem zase o krok blíž svému snu? Vzpomínám si, jak jsem říkal, že budu nejaktivnějším bojovníkem a vezmu si pás.  Myslím, že jsem velmi, velmi blízko svému cíli. Věřím, že jsem možná jeden zápas od souboje o prozatímní pás. Chci bojovat hned s borci z první desítky. Lidé si myslí, že jsem nudný bojovník, ale ukažte mi, kdo jiný si to zaslouží? Jsem nejaktivnější zápasník v muší váze a jsem ochotný bojovat s kýmkoli v této divizi. Soupeře si nevybírám a Malcolm Gordon měl za sebou sérii dvou vítězných zápasů,” dodal viditelně sebevědomí Mokaev. 


1 komentář na ““Tak pojď, staříku!” obdržel David Dvořák další výzvu na zápas”

  1. Pingback: UFC Fight Night Lewis vs Spivak: Analýza, Tipy a Sázky | MMA Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *