Tak se přeci jen dočkáme! Štvanice potvrzuje skvělý souboj dvou šampionů

OKTAGON

Už po souboji s Ivanem Buchingerem, kterého ukončil hned v prvním kole a stal se tak šampionem lehké váhy, Losene Keita jasně avizoval, že si dojde i pro titul šampiona pérové váhy, což se mu na turnaji OKTAGON 42 v Bratislavě podařilo. Získal však „jen“ prozatímní titul s tím, že ten právoplatný stále drží rival Sanikidze, se kterým měl Losene původně bojovat, ale Mate se bohužel zranil a byl tak nucen ze souboje odstoupit. To už však nyní neplatí…

Kincl nebo Végh? Karlos Vémola přiznává, která prohra ho mrzí víc

„25 let. 11-0. 7 ukončení. Double champ. Pohledný. To není vůbec špatné,“ reagoval Losene Keita na MMA Shorties koláž, na které jsme srovnávali věk aktuálních OKTAGON šampionů. Právě v souvislosti s touto grafikou nejen nás, ale i fanoušky, napadlo, zda by nemohlo dojít na souboj Brito vs Keita, ve kterém by měl Losene šanci získat i třetí titul, čímž by se zapsal do historie bojových sportů a nastavil by tak laťku, kterou by asi jen tak někdo nepřekonal.

„Nic takového nemám v plánu, protože už nechci nijak výrazněji nabírat. Aktuálně mám váhu kolem 78 Kg,“ vyloučil Keita pro MMA Shorties, že by se ještě vrátil do welteru, tedy do váhy do 77 Kg. Musel by totiž nabírat svalovou hmotu, což se mu nechce. Místo toho se chce soustředit na nižší váhy. „Nechci nabírat svaly. Kardio je pro mě důležitější. Bude to tedy o lehké a pérové váze. Možná o bantamu, ale to je hodně velké možná. Zatím jsme však s OKTAGONem o budoucnosti nemluvili. Postupně na tom budeme pracovat.“

Nyní už víme, s kým se Keita utká

Na souboj s Britem nakonec nedojde, ale místo toho se můžeme těšit na jiný souboj šampionů. Mate Sanikidze totiž své zranění relativně rychle vyřešil, takže nic nebrání tomu, aby se oba rivalové potkali na sobotním OKTAGON turnaji na Štvanici, díky čemuž celá akce dostává úplně jiný náboj.

Duel Sanikidze vs Keita je totiž hodně vyhrocený, což ukázala poslední velká tisková konference OKTAGON TIME, takže je jasné, že to mezi oběma borci bude znovu hodně vřít. Oba zápasníci naposledy bojovali s Tichotou s tím, že Keita mladého bojovníka dokázal ukončit. Nyní dojde na vzájemné poměření sil, které slibuje opravdu hodně atraktivní podívanou.

Co nás čeká dál?

17.6. Oberhausen – OKTAGON 44: Startovka

Langer vs Poppeck – zápas o prozatímní titul polo-těžké váhy 

Veličković vs Jungwirth 

Grabinski vs Michalidis 

Siwiec vs Hathaway 

Dyrschka vs Kepa

Xavier vs Strezlczyk

Polívka vs Khajevand 

Paradeiser vs Fischer 

Shaaban vs Fiala

Austin vs Bagishvili

28.7. Praha Štvanice – OKTAGON Štvanice Speciál

Pirát vs ?

29.7. Praha Štvanice – OKTAGON 45

Sanikidze vs Keita

Vémola vs ?

Buchinger vs ?

17.9. Frankfurt – OKTAGON 46

7.10. Bratislava – OKTAGON 47

Peňáz vs Čepo 

Brož vs Pukač  2

Buchinger vs ?


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *