Strašný řev! Procházka i trenér nabízí detaily ohledně zranění i osudného hodu

Procházka

Hlavní téma posledního dne je samozřejmě Jiří Procházka a jeho zranění ramene, které si bohužel přivodil na tréninku dva týdny před plánovanou titulovou odvetou s Gloverem Teixeirou. Dlouho nebylo jasné, jak moc je zranění vážně, ale Jiří Procházka teď společně s trenérem Hovězákem nabídl bližší informace o zranění i samotném hodu, který bohužel všechno změnil.

Nasr*t! Glover Teixeira se dost zlobí na vedení UFC, které s ním zametlo

“Během sparingu jsem udělal jednu základní chybu při wrestlingu a soupeř mě hodil na stranu, přímo na to rameno. Paradox je, že po konzultaci i s panem doktorem Kolářem, který ví, v jakém stavu jsem měl toto rameno už předtím, než jsem sem jel, a v jakém stavu bylo posledních pět let, tak se tam – jeho slovy – ‚až tak moc zase nestalo‘, jen jsem si dotrhl, co jsem měl načnutý. Takže teď jenom opravíme, co už jsem tam předtím měl jako dlouholetý problém, se kterým jsem se potýkal,” vysvětlil Jiří Procházka pro iSport.cz, že rameno už asi zlobilo delší dobu.

Trenér Hovězák navíc potvrdil, že šlo skutečně o nehodu, “Šlo o běžný sparing, všechno jsme měli podchycený. Stalo se to minulý čtvrtek, chtěli jsme jet ještě nějaké nácviky ve wrestlingu. Vybrali jsme si proto soupeře, který byl adekvátní, vyhovující Jirkovi. Takovej slušnej kluk, wrestler, žádný rapl. Protože jsme opravdu chtěli eliminovat zranění. Bohužel se stala ta nešťastná náhoda, že Jirka spadl na rameno zezadu při jednom hodu. Najednou strašnej řev. Jiří se lekl a bolelo ho to. Měl rameno dislokovaný, vyhozený dopředu v pětačtyřiceti stupních. Hned jsme ho posadili na židli a s jedním členem Ankalajevova týmu jsme rameno nahodili zpět. Pak jsme hned jeli do UFC Performance Institutu, kde jsme se to pokusili aktivovat.”
     

Problém se samozřejmě hned řešil, ale nakonec se zápas stejně musel zrušit, “Zkoušely se kryoterapie, rehabilitace, akupunkturní jehly, elektroléčba, aby se rameno oživilo. Už se mu to začalo rozhýbávat, neměl tam žádný velký hematom. Ruka byla hybná do všech možných úhlů, ale jenom s dopomocí. Rehabilitace a fyzioterapie v UFC Performance Institutu jsou opravdu perfektní, mají ty nejmodernější metody a technologie, takže jsme se snažili to dát všelijakým způsobem do kupy.

Problém byl, že ruku prostě nezvedl před sebe a do strany. Jenom s dopomocí. Začali jsme proto řešit další věci, mezi něž patřila i magnetická rezonance, na které se ukázalo, co se ukázalo. Tedy, že má zpřetrhané vazy. Tím pádem se došlo k rozhodnutí, že je potřeba říct, že do zápasu nepůjdeme. Čekali jsme s tím na Martina Karaivanova. Komunikovali jsme také s Timem Simpsonem z Paradigm Sports. A s celým týmem jsme se na všem domluvili, než se to uveřejnilo. Všechno se samozřejmě dolaďovalo i přímo s UFC.”
    

Vyjádření doktora 

Video, které obsahuje celou řadu odborné termionologie, nebudeme doslovně překládat, protože doktor Sutterer vše názorně vysvětluje, takže celou věc jistě pochopí i ti, kteří úplně nevládnou angličtinou. V podstatě však jde o to, že u Jiřího Procházky došlo k vyhození ramene, což je poměrně běžné zranění. S ohledem na vyjádření Dany Whitea se však nabízí hned několik scénářů. Pravděpodobně došlo k přetrhání vazů, které drží rameno na místě a napomáhají jeho pohybu. V horším případě došlo k poškození kloubní jamky a možnému ulomení kostí, kdy by byla nutná rekonstrukce. Také je možnost, že došlo k poškození nervu, který u ramene vede.

Na bližší informace si budeme muset počkat, ale dle Sutterera to vypadá na minimálně půlroční pauzu s tím, že pokud by se potvrdily horší scénáře, tak to může být klidně i rok.

 
  

 

UFC 282: Oficiální Startovka 

Jan Blachowicz vs. Magomed Ankalaev

Paddy Pimblett vs. Jared Gordon

Robbie Lawler vs. Santiago Ponzinibbio

Bryce Mitchell vs. Ilia Topuria

Prelims

Ovince Saint Preux vs. Antonio Trocoli

Jay Perrin vs. Raul Rosas Jr.

Dricus Du Plessis vs. Darren Till

Jairzinho Rozenstruik vs. Chris Daukaus

Edmen Shahbazyan vs. Dalcha Lungiambula

Billy Quarantillo vs. Alexander Hernandez

Chris Curtis vs. Joaquin Buckley

T.J. Brown vs. Erik Silva

Cameron Saaiman vs. TBD

Vinicius Salvador vs. Daniel Da Silva

 
 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *