Strach? Francis Ngannou se vysmívá teorii, že se Jona Jonese bojí

Ngannou Jones

Souboj Jon Jones vs Francis Ngannou bohužel asi bude jedním z těch zápasů, který bychom chtěli všichni vidět, ale bohužel se ho nejspíš nikdy nedočkáme. Ještě minulý rok existovala naděje, ale Ngannou se nakonec s UFC nedomluvil na prodloužení kontraktu, takže se skrze souboj Jones vs Gane určil nový šampion těžké váhy, kterým je právě Bones. Ten se sice zprvu Francise dokonce zastával, ale poté přeci jen otočil a nyní všemožně naznačuje, že se ho vlastně Predátor bojí.

No ty blázne! Clash vážení nabídlo takedowny, bitky a dokonce i holá prsa

„Francis Ngannou si vymyslel všechny možné i nemožné podmínky, protože věděl, že mu je UFC nebude schopné splnit a on tak bude moct odejít. Udělal všechno pro to, aby se tomu souboji vyhnul,“ nechal se například slyšet Jon Jones, že se Ngannou zkrátka měření s ním bojí.

V hodně podobném duchu na začátku roku mluvil i UFC prezident Dana White, který naznačoval, že se Ngannou zkrátka souboje s Jonesem zalekl a že se radši vydal jednodušší cestou, na které bude moct bojovat s méně kvalitními bojovníky.

Podobným teoriím se však Ngannou samozřejmě vysmál. „Neexistuje zápas, kterému bych se vyhýbal a do kterého bych nechtěl nastoupit. Je mi úplně jedno, proti komu budu stát. Prostě půjdu do boje a to, co se stane, se stane. Takový je prostě sport. Jon Jones rozhodně není borec, ze kterého bych měl mít strach a obavy. Ano, je to pravděpodobně nejlepší bojovník všech dob, ale klidně si to s ním dám dvakrát do měsíce. Nedělá na mě dojem. Nemám z něj strach.“

Francis se zároveň nechal slyšet, že souboj Jones vs Miocic bude mnohem vyrovnanější, než souboj Jones vs Gane, který skončil po dvou minutých a čtyřech sekundách. Stipe je totiž prý mnohem komplexnější bojovník, což bude Joensovi dělat problémy.
   

Ngannou si navíc všiml možné slabiny

„Všiml jsem si, že Jon Jones hodně spěchal. Nechtěl Ganemu dopřát jakýkoliv prostor, jak kdyby se něčeho dokonce bál. Možná měl obavy z toho, že by se v dalších kolech moc vyčerpal a pak už by na Ciryla nevyzrál a nedostal by se mu na tělo. Hned od začátku se tedy za Cirylem doslova hnal, aby zkrátil vzdálenost, což se mu nakonec vyplatilo. Vyšlo mu to dokonale, ale něco mi to rozhodně říká. Evidentně si tolik nevěřil, když na to takhle tlačil,“ nabídl Francis Ngannou názor na souboj Jones vs Gane, který skončil po dvou minutách a čtyřech sekundách.

Jones totiž dokázal Ciryla dostat na pletivo, kde se pohotově chopil krku, který mu francouzský bojovník nabídl, zamkl gilotinu a poté už bylo jen otázkou času, kdy Ciryl odklepe.

Většina MMA komunity vyzdvihuje to, jak jasně a dominantně si Bones se soupeřem poradil, ale Francis v tom evidentně vidí možnou slabost. Uvidíme tedy, jak bude probíhat duel Jones vs Miocic, který bychom měli dostat na začátku července na turnaji UFC 290.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *