Spekulace byly bohužel potvrzeny! MMA svět se loučí s legendou a uzavírá kapitolu

Khabib Nurmagomedov MMA

Bývalý šampion lehké váhy a neporažený borec Khabib Nurmagomedov sice před časem po souboji s Gaethjem poměrně překvapivě ukončil aktivní kariéru, ale stále byl nedílnou součástí MMA světa. Věnoval se totiž roli trenéra, ve které byl podobně jako otec Abdulmanap extrémně úspěšný, ale také promotéra skrze organizaci EAGLE FC. Očekávalo se tedy, že Orel bude v MMA klidně působit dalších několik desítek let, protože má zkušeností na rozdávání a mohl by tak snadno vychovat hned několik dalších generací dagestánských bojovníků, ale na to bohužel nedojde.

Organizace OKTAGON MMA letos na turnaje chystá velkou změnu

Zahraniční zdroje v posledních dnech začaly informovat o tom, že se Khabib rozhodl, že svět kolem MMA a obecně bojových sportů nadobro opustí. Důkazem měl být i jeho příspěvek na IG, kde svým bratrům děkoval a v podstatě se s nimi loučil. Nyní máme bohužel potvrzeno, že je to pravda. „Khabib opouští celý průmysl kolem bojových sportů. Už nebude trénovat a nebude ani součástí příprav a týmů na akcích. Rozhodl se tak, aby mohl trávit více času s rodinou,“ informoval ruský zdroj Tass.ru.

„Vždycky můžete mít přátelé, děti a podobě. Můžete mít cokoliv, ale vždycky budete mít jen jednu matku. Tu prostě máte jenom jednu. Pro mě je moje matka vším. I teď stále žije se mnou v mém domě. Starám se o ní jako o královnu,“ nechal se Khabib nedávno slyšet při návštěvě Kanady, čímž znovu potvrdil, jak důležitá pro něj jeho matka je.

Jedno loučení s Khabibem už sice máme za sebou, ale tehdy jsme se mohli utěšovat tím, že stále bude trénovat a budovat MMA organizaci. Nyní to však vypadá tak, že Orel MMA svět nadobro opouští a zavírá tak jednu velkou kapitolu. Jeho kolegové samozřejmě budou v bojích pokračovat, ale je hodně nepravděpodobné, že by se někomu podařilo dosáhnout stejného úspěchu. Bilance 29-0 na té nejvyšší úrovni je v podstatě nedosažitelná, takže Khabib už možná navždy zůstane nepřekonatelnou legendou. Minimálně v rámci lehké váhy, kde se jinak šampioni poměrně rychle střídají a vyměňují.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *