Soupeř Vaška Siváka Tokhtarov reaguje na nesplnění váhového limitu

RFA, Sivák
Dnes nás čeká turnaj RFA 10, kterému by měla vévodit titulová bitva Sivák vs Tokhtarov, která se však včera na váze hodně zkomplikovala. Sivákův soupeř totiž výrazně převážil, takže se delší dobu nevědělo, jestli na souboj vůbec dojde a pokud ano, tak za jakých podmínek. Nabízelo se totiž zrušení souboje, zachování titulové bitvy s tím, že titul může obhájit jen Sivák a nebo změna souboje na superfight. Zápas nakonec přeci jen nejspíš bude, ale úplně jisté to zatím není. Detaily ohledně podmínek sdělil pro náš web manažer Václava Siváka Adrian Smrčka. Ruslan Tokhtarov mezitím reagoval na svoje převážení.
Monster Kníže předpovídá souboj s „trapným srabíkem“ Rytmusem

V minulosti se již několikrát stalo, že i šampionům vystavilo tělo při drastickém shazování stopku. Něco podobného zažil i Ruslan Tokhtarov, kterému nepomohl ani dlouhý pobyt v sauně: „Měl jsem 85 kilogramů, ze kterých a dlouho jsem v této váze nezápasil. Ta dvě kila pro mě byla příliš. Už jsem ze sebe nemohl dostat žádnou vodu. Za 30 minut v sauně jsem zhubl 200 gramů. Nakonec jsem 30 minut běhal, také jsem nic nevypotil. To byl můj limit. Hlava se mi točila a už jsem prostě nemohl,“ řekl Tokhtarov pro RFA.

Celá situace ho velmi mrzí a po vážení si uchazeč o titul sypal popel na hlavu. „Moc mě mrzí, že jsem nesplnil váhu. Byla to i moje chyba, protože jsem si myslel, že tuhle váhu zvládnu. Bohužel to nevyšlo. Dal jsem do toho všechno – dietu, jídlo, shazování přes vodu, ale nevyšlo to,“ vysvětlil rakousko-čečenský bojovník.
Za jakých podmínek se uskuteční zápas Sivák vs Tokhtarov?

„S promotérem Borisem Marhanským jsme se dohodli, že by měl Ruslan Tokhtarov zítra v 18:00 navážit 74 kilogramů, maximálně 75 kilogramů, ale za to už by byla „pokuta“ 1 000 euro. Vašek ten zápas hodně chce, ale on bude mít v souboji kolem 71 kilogramů a kdyby soupeř převážil i těch 75 kilogramů, tak je nesmysl, aby do toho zápasu šel, protože Vaškův příští zápas bude ve váze do 64 kilogramů. My jsme se snažili najít, co možná nejlepší řešení,“ řekl Smrčka pro MMA Shorties.

Uvidíme tedy, jak se Tokhtarov s touto podmínkou popasuje. Na oficiálním vážení měl totiž 68 Kg, takže je jasné, že po napití a najedení nabobtnal. Jak moc, to se dozvíme zítra v 18:00.

Výsledky vážení:

Václav Sivák – 66,2 kg, druhý pokus 66,0 kg

Ruslan Tokhtarov – 68 kg **

Vojtěch Garba – 100,9 kg

Zsolt Balla – 103,7 kg

Martin Prázdný – 80,6 kg

Vitalij Bojko – 81,0 kg

Tobiasz Le – 61,7 kg

Daniel Ljaško – 61,8 kg, druhý pokus 61,7 kg

Boris Glezgo – 107,9 kg

Lajos Papp – 104,8 kg

Veronika Zajícová – 52,7 kg

Amina Mukhamed – 53,2 kg, druhý pokus 52,9 kg **

Jakub Batfalský – 68,0 kg

Petr Orlovský – 67,7 kg

Dušan Glezgo – 92,5 kg

Jan Veselík – 87,5 kg

Adam Król – 70,0

Patrik Macko – 69,9 kg

Vít Vladar – 92,0 kg

Lukasz Radosz – 92,0 kg

** Tokhtarov a Mukhamed nesplnili váhu

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *