Smutný a zlomený GOAT Lobov vysvětluje, proč ukončil kariéru

Artem Lobov Conor
Artem Lobov se dostal do povědomí fanoušků díky přátelství s Conorem McGregorem, kterému dlouhodobě pomáhal s přípravami na zápasy. Sám byl navíc součástí jedné řady reality show The Ultimate Fighter, kde se probojoval až do finále a následně působil v UFC, kde sice spíše prohrával, ale rozhodně předváděl zajímavé výkony. Poté, co v lize mistrů skončil, se vrhl hlavně na box bez rukavic, kde slavil poměrně úspěch. V posledním zápase však tvrdě padl a následně učinil důležité, ale hodně bolestivé a smutné rozhodnutí.
Jaký je minimální plat v RFA? Jaké benefity organizace dále nabízí?

“Vždy, když jsem prohrál, jsem věděl, že mám před sebou nějaký velký cíl, ke kterému se blížím. Naposledy jsem například usiloval o to, abych se pořádně dostal do světa boxu a zajistil si sedmimístné výplaty. Věřil jsem, že by se mi to skrze zápas s Berinchykem mohlo podařit. Byl to totiž držitel stříbrné olympijské medaile a neporažený WBO šampion. Věřil jsem, že pokud ho porazím v souboji bez rukavic, tak pořádně prorazím a že to bude moje vstupenka do světa boxu. Bohužel jsem však neuspěl. V ten moment mi došlo, že klidně můžu dál zápasit, ale že to bude jen kvůli výplatě. Neměl jsem před sebou žádný velký cíl, kterého bych rád dosáhl,” vysvětlil Artem Lobov, který byl ve zmíněném souboji s Berinchykem tvrdě ukončen.
Lobov je s ohledem na svou bilanci z žertu nazýván GOATem, i když samozřejmě nejde o nejlepšího bojovníka všech dob. Artem naopak hodně prohrával, ale je nutno zdůraznit, že jeho zápasy byly většinou zárukou zajímavé podívané a že se navíc nikdy nezalekl jakékoli výzvy, což je třeba mu připsat ke cti.

“Bylo to pro mě sakra těžké rozhodnutí. Miluju boj a miluju tenhle sport a celý život kolem toho. Když jsem tedy konečně došel k rozhodnutí, tak jsem si uvědomil, že je konec. Mé sny se najednou rozpadly. V minulosti, když jsem prohrával, jsem si totiž vždy říkal, že je to jen menší krok zpět, že se zlepším a půjdu do toho znovu. Teď je to však tak, že je konec. Musel jsem si přiznat, že už nejsem dost dobrý a že jsem nedosáhl toho, čeho jsem dosáhnout chtěl. Tak to prostě je a je čas pověsit rukavice na hřebík. Bylo to pro mě hodně náročné období,” pokračovalo Ruské Kladivo.
Co dál?

“Je mi 35 let a budu muset vymyslet, co budu dělat. Postupně totiž stárnu. To byl také jeden z důvodů, proč jsem skončil. Navíc jsem se také bál poškození mozku. Hodně jsem se o tuto tématiku zajímal. Došlo mi, že zápasením asi nevydělám tolik, aby mě to živilo druhou polovinu života, takže budu muset najít nové uplatnění a na to budu potřebovat i svůj mozek, pokud možno v neporušeném stavu. Navíc chci být dobrý otec a dědeček. Všechno tohle dohromady vedlo k rozhodnutí, že je třeba si stanovit nějaký nový cíl,” vyhlíží Lobov svým způsobem nový život, který se však s největší pravděpodobností bude i nadále točit kolem bojových sportů. Třeba i pomůže kamarád Conor McGregor.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *