Smutná Lucie Pudilová reaguje na hodně smolnou a spornou prohru

Pudilová

Lucie Pudilová má za sebou druhý zápas své druhé UFC štace, na který však asi nebude vzpomínat vůbec v dobrém. První dvě kola totiž dokázala soupeřku dostat na zem a tam jí kontrolovat a trefovat údery, díky čemuž měla jasně bodovat. Ve třetím kole sice polevila a poslední dějství ztratila, ale to nemělo na výsledku nic měnit. No, opak byl pravdou. Rozhodčí totiž naprosto nesmyslně nabodovali i první kola pro soupeřku Edwards, takže Pudilová nakonec nepochopitelně prohrála via Split Decision…

To už je vrchol! Lucie Pudilová společně s týmem podala protest, ale…

„Děkuju za podporu vám všem. Láme mi to srdce, že se musím vyrovnat s touhle prohrou. Chtěla bych se omluvit všem trenérům, kamarádům, rodině, fanouškům a poděkovat všem lidem, co ve mě věřili a pomáhali mi,“ reagovala Lucie Pudilová, která na sebe může být pyšná, protože předvedla další skvělý výkon, který měla jasně korunovat výhra. Bodoví rozhodčí však byli proti, což je v MMA stále obrovský problém, který se ani po mnoha letech nepodařilo vyřešit.

Jak už jsme však informovali, právě Lucčin souboj bodoval rozhodčí, který 5 let nedohlížel na žádný větší turnaj, a rozhodčí, který se dříve věnoval boxerským zápasům a UFC v Kansasu pro něj bylo druhým velkým MMA turnajem, který kdy bodoval. V kostce tedy lze říct, že nešlo o nijak zkušené rozhodčí, což se pak bohužel projevilo na výsledku.
„Bodování není matematika! Jak jsem o tom psal v článku, v bodovacích kriteriích se důrazně opakuje EFEKTIVNÍ, EFEKTIVNÍ, EFEKTIVNÍ. Proto dobrý bodový nevyhodnotí kolo dříve, než vidí zápasníky vstát a dojít do rohu. Protože třeba z gilotiny, která vypadala špatně chycená, můze být zápasník celý fialový. Nebo z pár calfkicků, které vypadaly jako nic, viditelně kulhá. Jde vidět každa podlitina, cut, okopaná žebra. To je EFEKTIVITA.

Kdyby se bodoval počet trefených úderů, tak se to nejmenuje profi MMA, ale light contact kickbox. Kdybyste si měli vybrat, aby vám kopla Edwards 10 lowkicků z ústupu nebo si na vás sedla Pudilová a dala vám 2 lokty, co byste si vybrali?

Ne vždy čísla říkají příběh zápasu a ještě jednou… Bodování není matematika!“ přidal ještě další názor zkušený domácí rozhodčí Jakub Müller, který už pro Shorties na zápas reagoval.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *