Skvělá volba! Titulová odveta Procházka vs Texieria 2 už zná svého rozhodčího

Procházka Teixeira

Už za 3 týdny a kousek nás čeká poslední UFC číslovaná akce roku 2022, kterou je turnaj UFC 282. Tomu samozřejmě vévodí titulová odveta Procházka vs Teixeira 2, která slibuje skvělou podívanou. První souboj byl totiž plný zvratů a infarktových momentů. Nakonec se však z výhry v poslední minutě souboje radoval Jiří Procházka, který zamkl škrcení a specialista na boj na zemi byl nucen odklepat. Domácí fanoušci se samozřejmě těší hlavně na obhajobu českého samuraje, ale celá startovka nabízí řadu atraktivních jmen a duelů. Nyní už navíc víme, který rozhodčí bude dohlížet na hlavní zápas a lépe to snad ani dopadnout nemohlo.

Procházka reaguje na to, že v gymu trénuje s možným vyzyvatelem Ankalaevem

Rozhodčím, který bude na souboj dohlížet přímo v oktagonu, je totiž velezkušený Marc Goddard, který už dohlížel i na první vzájemný střet v Singapuru. Jiří to přitom Marcovi nedělal lehké, protože v průběhu souboje na Glovera několikrát poklepával, což však Goddard naštěstí zkušeně vyhodnotil a nehrozilo tak předčasné ukončení.

„Neuvěřitelný sport! Wow,“ pochválil chválil Marc Goddard na svém Twitter profilu po turnaji UFC 275 a poté reagoval na otázku od fanouška, kterého zajímalo, jak rozhodčí vnímal Jirkovo klepání po Gloverovi, které bylo během duelu vidět hned několikrát. „LOL. Jiří ve skutečnosti svému soupeři gratuloval a hecoval ho tak k další akci. Udělal to během souboje hned několikrát a já jsem mu říkal, že je to sakra riskantní hra. Bylo však vždy velice jasné, co dělá a jak to myslí. Pojďme nyní oslavit to neuvěřitelné představení od obou gentelamanů.“

Velice dobře vypadá i složení bodových rozhodčích. Za stolky totiž usednou Mike Bell, Sal D’Amato a Derek Cleary, kteří patří k těm nejzkušenějším a nejvíce vytíženým bodovým rozhodčím. 
 

Na kolik si takový rozhodčí vlastně skrze velkolepou akci přijde? Marc Goddard za dohled nad titulovou odvetou dostane 2 500 dolarů, což je v přepočtu necelých 60 000 Kč. Rozhodčí na bodech pak mají o něco méně, protože dostanou 2 000 dolarů, tedy necelých 50 000 Kč, což jsou stále zajímavé odměny.

UFC 282: Startovka

Procházka vs Teixeira 2

Lawler vs Ponzinibbio

Rosas vs Perrin

Pimblett vs Gordon

Mitchell vs Topuria

Blachowicz vs Ankalaev

Shahbazyan Lungiambula

Quarantillo vs Hernandez

Brown vs Silva

du Plessis vs Till

Rozenstruik vs Daukaus

Curtis vs Buckley

Silva vs Salvador

Saaiman vs Lawrence

OSP vs Lins


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *