Síň slávy UFC! Khabib nabídl hodně emotivní projev a cennou radu

Khabib Nurmagomedov

Organizace UFC v souvislosti s International Fight Week uvedla do novodobé Síně slávy hned několik jmen. Pocty se dočkal bývalý dvojnásobný šampion Daniel Cormier a nebo bývalý vládce lehké váhy a neporažený borec Khabib Nurmagomedov. Právě Orel, který se nyní věnuje předávání zkušeností a budování vlastní organizace, nabídl hodně silný projev a důležitou radu.

Glover Teixeira prozradil, co se mu na Jiřím Procházkovi nelíbí

“Vyrostl jsem ve velmi malé vesnici, kde jsme žili velmi chudým životem. Otec pak náš dům prodal a přivezl mě, mého bratra, mé bratrance a sestřenice, bylo to skoro 15 lidí, z vesnice do hlavního města. Pronajal si velký dům a všichni jsme bydleli pohromadě. Jedli jsme společně. Chodili jsme do školy, vrátili se domů a trénovali. Otec se snažil investovat všechno, co jsme měli. Čas, energii, peníze, vše investoval do nás. Investoval do nás.

Z tohoto domu pochází šest mistrů světa, šampionů UFC, spousta šampionů a velmi dobrých lidí, protože otec investoval všechno, co jsme měli. Dal nám dobré vzdělání. Dal nám příležitost učit se v dobrých školách, na univerzitě, investoval všechno, co měl. Celý život dělal to, že investoval do lidí. To je pro mě velmi velká motivace. I teď, když jsem skončil, právě teď se snažím investovat do lidí kolem sebe, protože to je ta nejlepší investice.
 

Vzpomínám si, že když jsem byl velmi mladý, bylo mi možná šest nebo sedm let, tak jsem ho požádal o peníze. On řekl: ‘Dobře, dám ti peníze, ale musíš si je zasloužit. Myslíš, že ti dám všechno, co chceš? Ne, musíš si to zasloužit.´ Byla to pro mě velmi cenná lekce.

Vím, že je spousta otců a miliony lidí, kteří nás sledují v televizi, na YouTube, prostě všude. Pokud chcete, aby byly vaše děti vzdělané a měly úspěšný život, tak nedávejte jim všechno, co chtějí. Musíte to ukázat sami, být příkladem pro své děti.

To je velmi důležité. Spousta otců říká svým synům: “Nechoď tam, nedělej tohle, dělej tohle, buď na téhle cestě.” Tohle je pro ně dobrý příklad? Ne, musíte jít dobrou cestou a váš syn vás bude následovat, nebo vaše dcera vás bude následovat. Vaše dítě vás bude následovat. Prostě buďte svým dětem příkladem. To je moje rada pro všechny otce a matky.

Nyní jsem v bodě, kdy si mohu dělat, co chci. Můžu si koupit jakýkoli dům na světě, ale tohle mi dává dobrou energii. Tohle není to, kým jsem. Tohle mě můj otec nenaučil. Mám z toho velkou radost, protože si vzpomínám, že tak před deseti lety byla moje mysl úplně jiná. ‘Aha, já se stanu šampionem. Stanu se bohatým. Všechno si koupím.´
 

Ale všechno, co se stalo v posledních dvou letech, změnilo mou mysl a změnilo způsob, jakým přemýšlím. Bylo to třetího července 2020, skoro před dvěma lety, budou to dva roky, co se mnou otec není. Je to pro mě velmi těžké, když tu teď stojím a mluvím o něm. Je to pro mě velmi emotivní.

Věřte mi, že pokud se v příštích čtyřech nebo pěti letech nic nestane, budeme mít další tři šampiony UFC z naší tělocvičny. Věřte mi, lidi. Tohle video si můžete uložit a pochopíte, o čem mluvím. Opravdu věřím, že se Islam stane šampionem. Proč mluvím o Islamovi? Protože je to odkaz mého otce,” nabídl Khabib Nurmagomedov emotivní a silný projev, ke kterému už snad asi není třeba ani nic dodávat. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *