Silné emoce! Podívejte se, jak silně Brichta prožíval svůj KSW triumf

Brichta

Včera večer se konal velkolepý turnaj KSW 83 Colosseum 2, na kterém v rámci polského gigantu debutoval i český zápasník Leo Brichta. Na Národním stadionu ve Varšavě, který pojme až 60 000 fanoušků, se představil v souboji s bývalým titulovým vyzyvatelem Maciejem Kazieczekem. Jak si vedl? Skvěle! Leo společně se soupeřem předvedl atraktivní zápas, po kterém se z vítězství radoval právě český borec, který si tak připsal nejdůležitější výhru dosavadní kariéry, se kterou byly samozřejmě spojené i silné emoce.

Tak to byla rychlost! Karlos Vémola má potvrzený další zápas

Zástupce pražského PriMMAt Gymu Leo Brichta (10-3) se představil na galavečeru KSW 83 Colosseum 2, který se konal na Národním stadionu ve Varšavě. První akci KSW Colosseum v roce 2017 navštívilo 57,766. Druhý takový turnaj odstartoval souboj Mariusze Joniaka, který na body porazil Sebastiana Romanowskiho. Poté jsme byli svědky málo vídaného KO, když Krzysztof Głowacki ze spodní pozice knockatouval Patryka Tołkaczewskiho.

Poté už přišel na řadu český borec. Oba zápasníci si ze začátku vyměnili tvrdé kopy a byl to spíše Brichta, který začínal tvrdé kombinace.  Leo se zaměřoval hlavně na calf kicky a polákovu levou nohu. Leo působil velmi soustředěně a nenechával Kazieczeka rozjíždět žádné větší kombinace. Polský bojovník sice držel střed oktagonu, ale v prvním kole předvedl větší aktivitu Brichta.  

Druhé kolo začalo v podobném duchu jako první. Leo zkoušel několikrát nachytat Poláka kopem na hlavu, ale ten byl vždy pozorný. V půlce kola se oba zápasníci pustili do menších přestřelek, ve kterých měl lehce navrch Brichta, který byl se svými údery přesnější. Kazieczko začal zlobit až ke konci kola, kdy trefil pár dobrých úderů a kolo mohl nejspíš urvat pro sebe. 

Na obou bylo vidět, že se jim na zem rozhodně nechce. Jak poznamenali polští komentáři – „krásná šachová kickboxerská partie“. Kopy si nakonec vybraly daň u obou zápasníků. Poslední dvě minuty vypadaly, že oba chtějí zápas ukončit, ale souboj se rozhodoval na body. Rozhodčí viděli zápas dvakrát ve prospěch českého bojovníka 29-28, 29-28 a u jednoho zvítězil Kazieczko 29-28. Brichta si tak připisuje premiérové vítězství v polské organizaci KSW.  

 

Brichta, který běžně působí spíše flegmaticky a nad věcí, byl z výhry samozřejmě nadšený a při odchodu do zákulisí ho pochopitelně přemohly silné emoce. Leo totiž debut v polském gigantu neměl vůbec snadný. Nastupoval totiž proti skvělému soupeři, kterého hnaly dopředu doslova desítky tisíc fanoušků na stadionu, což už je kulisa, která má sakra sílu. Brichta se však dokázal soustředit na výkon a postupně zápas dovedl až do vítězného konce. Premiéra jako hrom a skvělý příslib do budoucna!

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený KSW (@ksw_mma)

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *