Šílený zvrat! Šťastný Jan Blachowicz vzdává hold Jiřímu Procházkovi

Jan Blachowicz Procházka

Není to zase tak dávno, co se intenzivně spekulovalo o možném souboji Procházka vs Blachowicz. Jiří totiž na polského chasníka ukázal po své výhře nad Gloverem, takže to vypadalo, že je o vyzyvateli na první titulovou obhajobu jasno, ale šampion si nakonec přeci jen vybral odvetu s Teixeirou. Blachowicz se sice k souboji i přesto snažil všemožně dostat, ale nakonec se musel smířit se soubojem s Ankalaevem, který měl jasně rozhodnout o dalším vyzyvateli. Nakonec je však všechno jinak.

Kdo na tréninku hodil a tím bohužel i zranil Jiřího Procházku?

„Tak tohle byly nejšílenější hodiny v mém životě. Z Varšavy jsem odlétal s tím, že mě čeká souboj o titulovou šanci a o několik hodin později jsem v Las Vegas přistál jako účastník titulového souboje. Jsem na to však připravený, takže držte palce. Jiřímu Procházkovi bych tímto rád popřál brzké uzdravení a také mu chci vyjádřit obrovský respekt za to, jak se rozhodl a zachoval,“ nechal se slyšet bývalý šampion Jan Blachowicz, který na celé smolné situaci nakonec vydělal, protože přeci jen dostane šanci bojovat o UFC titul.

Jiří si přitom mohl klidně titul nechat, takže by se bojovalo maximálně o prozatímní titul, ale po dohodě s vedením UFC se BJP rozhodl, že trůn uvolní s tím, že po uzdravení dostane okamžitou titulovou šanci. Z toho by si mohl vzít příklad například Ngannou a nebo další borci, kteří navzdory zraněním brzdili své divize. U Francise je navíc celá situace zamotanější tím, že se ani neví, zda UFC smlouvu v lednu prodlouží. Klidně se tak může stát, že po více něž půl roce bude divize na začátku roku bez šampiona.

Zpátky k Jankovi. Ten se o změně situace vlastně dozvěděl jako poslední, protože byl zrovna v letadle, takže za něj evidentně rozhodl jeho manažerský tým. „Musím si zvyknout na klima v Las Vegas a časový posun. Jsem však šťastný, protože mám před sebou titulovou šanci. Neuvěřitelné. Opravdu šílený zvrat událostí. Neměl jsem o ničem ani tušení. Deset hodin jsem byl v letadle, takže jsem byl až poslední člověk, kdo se o tom všem dozvěděl. Bylo to pro mě po příletu velké překvapení. Chci však Jiřímu popřát hlavně brzké uzdravení. Je to tak, jak to je. Čeká mě titulová bitva. Jsem připravený,“ vzkazoval pak Blachowicz z prvního tréninku v Las Vegas.

Jak to celé dopadne se dozvíme příští víkend, kdy se bude bohužel korunovat nový šampion polo-těžké váhy, který se pak nejspíš po uzdravení utká právě s Jiřím Procházkou.
   

Jiří Procházka a jeho předchozí odhodlané vyjádření

„S velkým zklamáním musím oznámit, že na UFC 282 nebudu obhajovat svůj pás. Při dokončování přípravy na obhajobu titulového pásu v polo-těžké divizi UFC jsem se na tréninku v Las Vegas zranil. Poranil jsem si rameno a je nezbytná operace, která mě odstaví minimálně na 6 měsíců. S vědomím této informace, jsem se rozhodl, po konzultaci s vedením UFC, že z důvodu tohoto časového omezení, nebudu brzdit polo-těžkou divizi a titul aktuálně uvolním.

Pro titul šampiona UFC si půjdu hned jak mi doktoři dají zelenou do zápasu. Půjdu si pro ten pás a získám ho, nehledě na to, kdo ho bude aktuálně držet. Vždy bylo pro mě to nejdůležitější, ukazovat ty nejlepší výkony a porovnávat sám sebe s těmi nejlepšími. Nechť se teď ten nejlepší ukáže, kdo tam je. Do půl roku jsem zpátky a ten titul si vezmu, ať už ho bude držet kdokoliv. Omlouvám se svým fanouškům, přátelům, rodině, kteří si koupili vstupenky a plánovali cestu do Las Vegas, aby mě podpořili, moc to pro mě znamená. Chci se omluvit i Gloverovi. Vítězství!“ vzkázal Jiří Procházka na svém IG profilu.

„Zdravím všechny. Děkuji za všechny vaše zprávy. Rád bych se tímto omluvil Gloverovi, že souboj ruším jen pár dní před jeho konáním. Takový je prostě život. Gratuluji také Ankalaevovi a Blachowiczovi k jejich titulové šanci. Já se však stále cítím jako šampion. Až budu v pořádku, tak si pro ten titul zase přijdu. Mé cíle jsou totiž mnohem vyšší a větší, než je jen titul. Budu zpátky! Děkuji za vaše zprávy. Mistrovství! Vítězství,“ dodal poté Jiří Procházka.
  

 

UFC 282: Oficiální Startovka 

Jan Blachowicz vs. Magomed Ankalaev

Paddy Pimblett vs. Jared Gordon

Robbie Lawler vs. Santiago Ponzinibbio

Bryce Mitchell vs. Ilia Topuria

Prelims

Ovince Saint Preux vs. Antonio Trocoli

Jay Perrin vs. Raul Rosas Jr.

Dricus Du Plessis vs. Darren Till

Jairzinho Rozenstruik vs. Chris Daukaus

Edmen Shahbazyan vs. Dalcha Lungiambula

Billy Quarantillo vs. Alexander Hernandez

Chris Curtis vs. Joaquin Buckley

T.J. Brown vs. Erik Silva

Cameron Saaiman vs. TBD

Vinicius Salvador vs. Daniel Da Silva

 
 1 komentář na “Šílený zvrat! Šťastný Jan Blachowicz vzdává hold Jiřímu Procházkovi”

  1. Pingback: Další parádní štípaná! Co nabídne turnaj RFA v Praze? | MMA Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *