Šikovný Tim Ha se postará o hlavní před-zápas Karate Combat turnaje

Ha

Náš jediný zástupce v profesionální lize Karate Combat Tim Ha nastoupí 16. září do svého druhého zápasu v rámci organizace. Na to, jak probíhá příprava, kdo bude jeho soupeřem a další věci jsme se Timyho zeptali v exkluzivním rozhovoru.

Hora svalů je pryč! Podvodník Liver King vysadil steroidy a výrazně splasknul

Jak je to vlastně dlouho od tvého posledního a vlastně i prvního zapasu Karate Combat?

Můj první zápas se uskutečnil již před dvěma lety. Nicméně jsem měl mít další před rokem. Ten se ale nekonal kvůli mé problému s okem (odchlípení sítnice). Nyní jsem po zákroku a je vše v pořádku.

Pokud se nepletu, tenhle event se koná v Dominikánské republice. Jak to, že si tě vybrali zrovna pro tuhle destinaci?

Destinace pro mě byla zprvu neznámá. Nejdříve jsem dostal nabídku na zápas, aniž by byla upřesněna destinace či soupeř. Až po souhlasu jsem dostal další informace.

Jaký servis Karate Combat zápasníkům nabízí?

Karate Combat zajistí letenky, ubytování včetně jídla pro mě a jednoho mého trenéra.

Kdo s tebou do Dominikánské republiky poletí?

Společně se mnou poletí můj hlavní trenér Martin Bednář a další doprovod Milan Břečka, který bude mít roli tlumočníka.

 

Kolik dní před zápasem a kolik dni po zapase budeš v Dominikánské republice?

Přiletím pět dní před zápasem a odlétáme hned druhý den po zápase. Rádi bychom se zdrželi déle, ale kvůli pracovním povinnostem to není možné.

Povíš nám něco ke tvému soupeři?

Můj protivník se jmenuje Davis Ferreras. Pochází z Dominikánské republiky, takže bude zápasit v domácím prostředí. V Karate Combat má již sedm zápasů, takže má více zkušeností v této organizaci. Jeho bilance je 3-4-0. Očekávám, že bude velmi pohyblivý a rychlý, jelikož dlouhodobě závodil v karate WKF (olympijská federace).

Jak probíhá tvoje příprava? Kdo jsou tví kouči?

Moje příprava začala v Mexiku, kde jsem byl původně na dovolené. Zde jsem dostal nabídku na nadcházející zápas, kterou jsem přijal. Musel jsem improvizovat a vyhledat místní MMA gymy. Nejprve jsem trénoval v Meridě Kukulkan MMA club, poté jsem se přesunul do Boxing Camp Playa v Playa del Carmen.

Po návratu do České republiky jsem pokračoval v přípravě v mém domácím gymu Fightclubu v Českých Budějovicích pod vedením Martina Bednáře. Dále jsem dojížděl pravidelně na tréninky i sparringy do Prahy Gorila MMA, kde se schází jedni z nejlepších MMA zápasníků. Měl jsem tu čest porovnat síly například s Patrikem Kinclem a Davidem Dvořákem.

 

Jdeš ve vaze do 68 kg? Z jaké váhy hubneš a jak to jde?

Mimo zápase se běžně pohybuje moje váha mezi 75 a 80 kg. Nyní už není daleko od limitu, takže nepředpokládám drastické shazování jako v předchozím zápase.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí v dalším zápase.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *